Hrozí soud - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Hrozí soud

, Vadim Fojtík,
Hrozí soud
Zdroj: Euro.cz

Nová budova ČEZ

PRAHA (foj) – Trestní stíhání obviněných managerů elektrárenské společnosti ČEZ pokračuje. „Státní zástupkyně zamítla stížnost, kterou jsme předložili a v níž jsme žádali odložení případu,“ tvrdí advokát Josef Lžičař, jenž v kauze zastupuje předsedu představenstva a generálního ředitele ČEZ Jaroslava Míla.
Policie počátkem září obvinila Jaroslava Míla, Josefa Sedláka, Františka Hezoučkého a Pavla Hejkala z porušování závazných pravidel hospodářského styku spáchaného ve spolupachatelství. Žaloba tvrdí, že se trestného činu dopustili na zasedání představenstva ČEZ 21. září 2000, kdy jednomyslně rozhodli o výstavbě nové administrativní budovy společnosti v Praze-Michli. Pravděpodobnost, že obvinění členové představenstva skončí před soudním tribunálem, tak razantně vzrostla.
„Mám z případu divný pocit. Sdělené obvinění neodpovídá běžným obdobným případům. Je pravděpodobné, že se v celé záležitosti obrátíme k Ústavnímu soudu,“ uvedl Lžičař.
Státní zastupitelstvo v Praze 1 bere případ vážně, o čemž svědčí, že generální ředitel ČEZ Míl strávil v posledních dvou týdnech téměř každý druhý den u výslechu. Policie tvrdí, že představenstvo ČEZ porušilo zákon o zadávání veřejných zakázek, když zvolilo řešení, které umožnilo postavit novou centrálu firmy bez výběrového řízení. Elektrárenská společnost založila společný podnik AB Michle se společností VSB Hochtief. AB Michle pak postavila novou správní budovu ČEZ.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze