Hřiště v paru - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Hřiště v paru

, Alan Babický,
Hřiště v paru
Zdroj: Euro.cz

Sportovní charakter hry se potvrdil

I běžní hráči z řad managementu si již zvykli hrát golf na rány. Druhý turnaj CEO Nokia Golf Tour 2002, pořádaný společností AMI Praha na Karlštejně, hrálo celkem 80 hráčů, 42 na rány (do HCP 26) a 38 hráčů na stablefordové body. Nepochybně během pokračování túry bude počet hráčů hrajících na rány narůstat a čím dál více hráčů si vyzkouší její záludnosti.
Na rozdíl od prvního turnaje, kdy překvapivě dominovali hráči podkategorie HCP 16–26, tentokrát celkový vítěz, Petr Vaverka, reprezentující společnost Trifid Finance, nic neponechal náhodě a přinesl 72 ran. „První devítku jsem šel jednu pod,“ popsal svůj výkon Petr Vaverka. Dobrý výsledek zahrál také Petr Kalina, který oslavoval pěkných 77. „Konečně jednociferný hendikep,“ poznamenal Kalina.
Vítěz podkategorie HCP 16-26 Petr Grubner, hrající za Festinu, s výsledkem 83 ran (o čtyři rány méně než při prvním turnaji) bere do celkového pořadí čtyři body za celkové třetí místo. Hra se dařila i hráčů z kategorie HCP 26–36, kde vítěz Mikuláš Touška, reprezentující AMI Praha, přinesl 41 bodů a zlepšení HCP na 26,0 znamená, že v příštím turnaji hraje na rány. Na druhé místo stačilo 40 bodů Petra Hoška, reprezentanta Nokie, a třetí místo za 39 bodů patřilo Michalovi Vampolovi, reprezentujícímu společnost CSc Computers. Pro něho to také s novým hendikepem 25,8 znamená, že následující turnaj hraje na rány. „Podruhé jsem hrál s novým drivem XR-03 od Taylor Made a na výsledku je to znát,“ řekl Hošek.
Po dvou vydařených turnajích na Karlštejně se CEO Nokia Golf Tour 2002 přesouvá na nové hřiště na Konopišti. „Snažíme se nabídnout z okolí Prahy to nejlepší,“ poznamenal Ladislav Bien z pořadatelské společnosti Czech Golf Production a dodal: „Následující turnaj série se koná v pátek 26. července v novém areálu na Konopišti, v prvním týdnu po slavnostním zahájením provozu.“
Zpestřením druhého turnaje byl „juniorský“ flight, ve složení Jessica Kordová (90 ran), Lukáš Princ (80 ran) a Zdeněk Jehlička (79 ran). Čas 3,5 hodiny tohoto flightu na karlštejnských osmnácti jamkách je opravdu fantastické. „V podpoře mládežnického golfu budeme v prázdninových termínech pokračovat, počítáme s dvěmi až třemi podobnými flighty,“ konstatoval Bien.
„Karlštejn byl dvakrát super a teď se už všichni těšíme na Konopiště, a osobně jsem zvědav jak se hráčům, hrajícím na rány bude dařit na hřišti, které zatím neměli možnost poznat,“ uzavřel Michal Svätý, ředitel společnosti AMI Praha.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze