Hráči roku - Euro.cz

Přihlášení

Hráči roku

, David Jirků,
Hráči roku
Zdroj: Euro.cz

Vítězství patří Lucii Šarochové a Petru Ničovi

Pražské kino Blaník se stalo 28. listopadu dějištěm v pořadí již osmého Večera českého golfu. Během něj byla promítnuta krátká filmová ohlédnutí za uplynulou golfovou sezonou, nejúspěšnější čeští amatéři převzali z rukou zástupců České golfové federace ocenění a Síň slávy se rozrostla o další zasloužilé golfisty. Úlohy moderátora večera se opět s úspěchem zhostil Marek Eben, který hned v úvodu neodolal a pochlubil se divákům svým osobním letošním úspěchem – opuštěním kategorie Zelených karet.
Hráčkou roku byla vyhlášena mistryně ČR ve hře na rány Lucie Šarochová. Mezi muži nebylo o šampionovi žádných pochyb – stal se jím podle očekávání Petr Nič (GCP), který se v sezoně 2003 radoval z vítězství republikových mistrovství na rány i v jamkové hře. Pro Romana Svobodu (GKČ), hráče roku 2002, bylo náplastí za nevydařenou obhajobu titulu alespoň ocenění za mimořádně kvalitní výkon, který předvedl v září na turnaji Prezident Masters v rakouském Haugschlagu (67 a 68 ran, celkově –9).
Za celkové vítězství v nejvyšší domácí soutěžní sérii Czech Golf Amateur Tour byla v kategorii žen odměněna Stanislava Kopejtková, za níž skončily Markéta Křížová a Sylvie Dittertová (všechny tři GCML). V hodnocení mužů si nejlépe vedl Petr Němeček (GCEP), jako druhý se umístil Martin Vancl (GCS) a třetí Vladimír Velenský (GCP).
Mezi juniory se rozdávaly ceny za výrazná hendikepová zlepšení. V kategorii žáků do deseti let byl za HCP 22,4 odměněn Jan Pniak (PGCO), mezi žáky do dvanácti let získal za HCP 12,2 cenu David Brabec (GCML) a v kategorii dětí do čtrnácti let byla s HCP 15,4 nejlepší Alexandra Kadalová (GCML). Ocenění kadeta roku převzala Agáta Dudysová (BGK).
Seniorem roku byl vyhlášen Jan Kunšta (GCML), který byl zároveň společně se svým zesnulým bratrem Jiřím za mimořádné sportovní úspěchy uveden do golfové Síně slávy. Dík četným vítězstvím na mezinárodním seniorském poli a za velkou zásluhu na dobudovávání poděbradského hřiště byl do Síně slávy jmenován Jiří Kodeš (GCPY). Čtvrtým oceněným se stal Miloslav Plodek (in memoriam), který pomáhal českému golfu v nejtěžších dobách padesátých let minulého století.

Diskuze