Hra o 35 hektarů - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Hra o 35 hektarů

, Mgr. Rudolf Marek,
Hra o 35 hektarů
Zdroj: Euro.cz

Výstaviště České Budějovice Mgr.

PRAHA (rek) – Státní úředníci se nemohou dohodnout, zda prodají atraktivní výstavní areál v Českých Budějovicích. O Výstavišti České Budějovice, které zabírá 35 hektarů lukrativních pozemků, se začalo spekulovat v souvislosti s prodejem podílů v akciových společnostech, které vlastní Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF). Ten je majitelem i 87 procent akcií budějovického výstaviště.
O výstaviště v případě prodeje usiluje budějovická radnice. Tuto informaci potvrdil primátor Miroslav Tetter. Vzhledem k cenným pozemkům, které spojují dvě části Českých Budějovic, se dá očekávat i zájem řady developerů.
„Je to posvátný stánek českých zemědělců, který jim musí zůstat. Zájemce registrujeme, víme, že jsou mezi nimi i České Budějovice, ale jedná se o výjimečnou záležitost,“ řekl týdeníku EURO ministr zemědělství Jaroslav Palas. Předseda představenstva PGRLF Lubomír Netolický ale tvrdí, že fond prodej výstaviště plánuje. „Stanovisko PGRLF je stále stejné. Ve střednědobém horizontu se fond pravděpodobně všech strategických podílů zbaví,“ uvedl Netolický. Střednědobý horizont ale může znamenat jen několik týdnů, jak se ukázalo při odprodeji podílu v jihočeské Madetě.
O koupi budějovického areálu zatím překvapivě neuvažují Veletrhy Brno (BVV), které ovládají zhruba polovinu tuzemského výstavního trhu a před časem vedení avizovalo navyšování tržního podílu firmy. „Naše expanzivní plány jsou v tomto směru zacíleny na Prahu,“ řekla týdeníku EURO vedoucí odboru marketingové strategie BVV Lucie Zumrová.