Hotelové partnerství - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Hotelové partnerství

, Kateřina Menzelová,
Hotelové partnerství
Zdroj: Euro.cz

Warimpex, Louvre Hotels

Rakouská společnost Warimpex uzavřela joint venture s Louvre Hotels. Společný podnik se má soustředit na vytvoření hotelového řetězce nižší kategorie ve střední Evropě. Oba partneři mají v nové firmě poloviční podíl. Ubytovací zařízení chtějí nejprve postavit v zemích, jako jsou Polsko, ČR, Maďarsko a Slovensko, nicméně nevylučují budoucí expanzi do dalších států.
Joint venture by měl začít působit v polovině letošního roku, přičemž v následujících pěti letech chce investovat 300 až 500 milionů eur. To je částka, která by měla postačovat na výstavbu více než osmdesáti objektů. V první fázi počítá podnik s vkladem 150 milionů eur do zhruba třiceti hotelů. Warimpex, jenž letos vstoupil na vídeňskou a varšavskou burzu, bude mít na starosti developerskou část, Louvre Hotels má být „operátorem“ sítě.
Od roku 1982 investovali Rakušané do projektů přes 850 milionů eur. Portfolio firmy zahrnuje kromě 22 ubytovacích zařízení – například pražských luxusních hotelů Savoy, Le Palais, Palace nebo Diplomat – též kancelářské budovy. Největším administrativním projektem Warimpexu na českém území je pražský Anděl City Office Building, kde rakouský investor drží poloviční podíl. Firma Louvre Hotels je druhým největším řetězcem ubytovacích zařízení v Evropě, neboť v 850 hotelech disponuje 63 tisíci pokoji. Mezi nejznámější „firemní značky“ patří Campanile, Première Classe a Kyriad.