Hop na špek

27. listopadu 2017, 00:00 - Pavel Páral
27. listopadu 2017, 00:00

Nefiltr Pavla Párala I když Miloši Zemanovi uvěříme, že změnil životosprávu, zdá se po jeho ruské cestě zcela nevyvratitelné, že slaniny se nevzdal a umí ji nejen zakousnout, ale i nalíčit na české kavárenské povaleče a mediální chamraď. Komedie sehraná kolem skandálního článku na webu ruské armády dokazuje, že Miloš si rád hraje a ve vedení volební kampaně je přes své zjevné fyzické a zřejmě už i mentální oslabení stále mistrem nad mistry.

Naivita těch, kdo věří, že by v armádním médiu ideologicky důkladně kontrolovaném, prověřovaném a důsledně řízeném Putinovou administrativou vyšel nějaký aktivistický, předem neschválený text, je zřejmě bezbřehá. Článek, který oslavoval okupaci Československa v roce 1968 vojsky Varšavské smlouvy v rozporu s jasným a oficiálním stanoviskem ruské administrativy, nemohl být publikován, zvláště v době Zemanovy oficiální státní návštěvy, jinak než na příkaz nějakého Putinova generála, který zase plnil nějaký befel shora. Představa, že by web armádní televize Zvezda byl nezávislý alespoň tak jako Lidové noviny a mohl by tam vpašovat něco v rozporu s oficiální politikou státu, je zcela mimo mísu.

Takže je to spíše o tom, co by pohostinný Rus nakonec neudělal pro svého slovanského bratra na pražských Hradčanech. Jakýpak je ten Miloš ruský sluha, když nejprve celý den mlčí, aby se v tom česká média pořádně vymáchala, a pak se proti takovému drzému článku velmi razantně ohradí? Autora označí za šílence a vymůže si omluvu od premiéra Medveděva jako hrdá hlava suverénního státu. Co je doma, to se počítá, obzvláště dva měsíce před prezidentskou volbou.

Stanovisko Ruska k okupaci v osmašedesátem je přitom už léta stabilní a i Putin několikrát zopakoval, že to ze strany Sovětského svazu byla chyba. To samozřejmě není úplně podle českých představ, ale od názoru, že okupace zachránila svobodu Československa, z provokativního článku to je opravdu hodně daleko.

Z komentářů českých médií je pak zřejmé, že jim Milošův špek stále chutná a ještě dlouho to nebude jinak. Tak dobrou chuť.

O autorovi| Pavel Páral, paralp@mf.cz


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Láká vás na dovolené zorbing, rafting, canoyning? Pozor na výluky v pojištění
Expres doklady - občanka a pas do 24 hodin: kde a kdy si vyzvednout
Vyznejte se v SPZ jako expert
Jak může absolvent vysoké školy přijít o titul
Komentář: Václav Klaus mladší - angry bird ODS
Auta
Koupili byste si auto vyrobené ve Vietnamu? V Paříži se…
Plná moc k přepisu vozidla: Co musí obsahovat a kde ji ověřit + vzor ke stažení
Galerie: Nejbizarnější ruská terénní vozidla, která projedou úplně všude
Audi TT dostalo decentní facelift a narozeninovou edici odkazující na původní koncept
Nejprodávanější značky na evropském trhu za první pololetí: Volkswagen vládne
Technologie
Tip: Zobrazte své aktivity z Chromu nebo Firefoxu v časové ose ve Windows 10
Nechcete čekat na banku? Google Pay už funguje i s kartami Revolut
Gorilla Glass 6 přichází. Displeje vydrží až 15 pádů na zem
Philips vyrobil cestovní 22″ televizor s napájením na 12 V
Digi TV přidává kvůli fotbalu čtvrtý exkluzivní sportovní kanál, druhé O2 TV má tři
Hry pro příležitostné hráče