Holcátuv pomnícek

20. ledna 2014, 00:00 - (red)
20. ledna 2014, 00:00

Vetšina ministru se na poslední chvíli snaží, sec muže, zanechat po sobe nejaký pomnícek.

Napríklad Martin Holcát z resortu zdravotnictví zničehonic zřídil na porade příkazem ministra nezávislou Agenturu pro zdravotnický výzkum. Na ministerstvu pritom již radu let funguje Interní grantová agentura, instituce se zavedenou infrastrukturou, odpovědností a procesy, familiárne zvaná IGA. Výzkumníkům ročne rozděluje několik set milionu korun. Není úplne jasné, proc vlastne nová organizace vzniká a jestli zamíří pod krídla Institutu pro vzdělávání zdravotníku, kam Holcát nedávno jako ředitele jmenoval Antonína Malinu, nebo úplne jinam a kdo ji povede. Ale to se jistě dříve nebo později dozvíme.

FILIP, BABIŠ A PÁN BUH Noví političtí reprezentanti ve snemovne i ve vláde mají šanci na spasení. A to doslova.

Na internetu probíhá modlitební kampaň s názvem Adoptuj si svého politika. Věřící si ho mohou vybrat ze seznamu přímo na stránkách, kliknout na nej a začít se za nej hromadne modlit. Nejvíc modlících zatím posbíral predseda komunistu Vojtech Filip, šéf ANO Andrej Babiš nebo prezident Miloš Zeman. Text modlitby je na webu přiložen, podobne jako aktuální modlitební témata. Patrí mezi ne treba koaliční vyjednávání a vznik nové vlády, nebo motlitba za dobré vztahy mezi šéfy koaličních stran.

K praktictejším tématům k modlení pak patrí dostavba Temelína, zeštíhlení státní správy, ci aby Bůh očistil ministerstva od špatných správcu. Redakce Palubního deníku se k doporučené denní pětiminutové modlitbe připojuje. Je totiž jasné, že je to poslední způsob, který muže tuhle zemi ješte zachránit.

PLNÝ MRAZÁK JEHNECÍHO Na záver uklidňující zpráva, tentokrát z Norska. V roce 2012 dostali norští chovatelé ovcí vyplacenu kompenzaci za 26 512 ovcí a je hnát údajne stržených divoce žijícími šelmami, především vlky. Farmári však byli schopni dodat pouze 1809 mrtvolek prokazujících, že se skutečné staly obetí šelem. Procentuálně tedy farmári predložili „důkaz“ pouze v 6,82 procentu prípadu, za než obdrželi kompenzaci. V indexu vnímání korupce Transparency International patrilo Norsku ve stejném roce místo sedmé nejčistší zeme. Tamní populace vlku je nepatrná, čítá 20 až 50 vlku, vetšinou migrujících ze Švédska, Finska a Ruska. Týdeník Euro nechce ani naznačovat, že by farmári snad podváděli, nebo nedejbože „nechtěli kompenzaci zadarmo“. Ale tech 93,18 procenta nedokumentovaných, ale kompenzovaných oveček je nejak hodne, ne?

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít