Hledej, šmudlo

16. prosince 2013, 00:00 - (red)
16. prosince 2013, 00:00

PALUBNÍ DENÍK Že se vznikající koalice neshodla na stežejních programových bodech, není podstatné, protože se dohodli, že se dohodnou.

Fajn. Tahle inovace v politice Palubní deník neprekvapuje. Neprekvapuje ani to, že vyjednávání se nejspíš zadrhne kvuli ministerským kreslum. Asi nikdo necekal, že by se lidovci spokojili jen se dvema omšelými kousky kultury a zdravotnictví. Ponekud prekvapivé ale je, když ze zákulisí zní, že nejvetší odpor vuci nárokum na tretí kreslo, zrejme zemedelství, klade Andrej Babiš.

Možná ho babicka v detství nutila chodit do kostela a ted to má odskákat Belobrádek, nebo má Babiš s resortem, jemuž beztak fakticky vládne z kanceláre Agrofertu, nejaké jiné úmysly. Treba je ale vše jinak a Babiš chce jednání natahovat. Podle nekterých zdroju ješte koncem minulého týdne hledal svého ministra nancí. To naznacuje, že s tímto kreslem pro sebe nepocítá, ale také to odhaluje, v jaké personální krizi je tahle partaj po necekaném úspechu.

Hledat ministra nancí mimo poslanecké lavice vlastní strany je opravdu projevem zoufalství.

S KÝM ŽIJE HULINSKÝ A CO JE BLANKA? Když pražský primátor Tomáš Hudecek (TOP 09) nabídl Martinu Trnkovi dustojný odchod s odstupným a s funkcí v nekteré mestské rme, nechal se vlivný reditel magistrátu slyšet, že se ješte musí poradit s manželkou. Behem deseti minut volal na radnici rozezlený sociální demokrat Petr Hulinský, co si to primátor, kterému se nelíbí, že je Trnka podepsán pod radou kontroverzních smluv, vymýšlí. Na magistrátu zavládla nejistota, kdo je vlastne manželkou Trnky, který na úradu pusobí už 20 let a od roku 2002 jej vede.

Euro posílá na pražskou radnici ješte jednu všetecnou otázku. Týká se tunelu Blanka, jehož nabytí do majetku mesta coby nemovitosti zastupitelstvo neschválilo. Je tunel opravdu nemovitost? V katastru zapsán není a ani obcanský zákoník výslovne díru v podzemí jako nemovitost neuvádí… PR V ZÁDECH A ješte jednou z pražského magistrátu, kde TOP 09 opravdu nemá dobré casy. Poté co primátor Hudecek vyhorel v kandidature na místopredsedu strany, o patro níž na komunální úrovni má namále pražská radní Eva Vorlícková. At už je její teorie „ušetrila jsem 600 milionu na odboru informatiky a staré struktury z ODS a CSSD me ted chtejí sestrelit“ pravdivá nebo ne, zajímavé je rešení, které si pražská TOP 09 zvolila – zverbovala jednu z pražských PR agentur. Ta ted vrší stohy argumentu, které mají obhájit kroky Vorlíckové, a vysílají do médií signály o spiknutí. Téhle nemoci se na magistrátu ríká „pražská schíza“.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Už jste požádali finanční úřad o prominutí pokuty za kontrolní hlášení?
Známé tváře a volby. Které osobnosti podporují SPD, TOPku, či Piráty?
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Auta
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř…
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Technologie
Asus: Coffee Lake by mohlo být kompatibilní s deskami generace Z270, kdyby Intel chtěl
Linuxáci si vymodlili vlastní smartphone. Librem 5 se chce odlišit od Androidů i iPhonů
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít