Hledá se vhodný název pro banku - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Hledá se vhodný název pro banku

, Tomáš Skřivánek,
Hledá se vhodný název pro banku
Zdroj: Euro.cz

Tretij Rim / J&T

Skupina J&T, která v dubnu tohoto roku koupila menší ruskou banku Tretij Rim, zahájila její restrukturalizaci. „Banka pro nás neznamená pouhý vstup na ruský bankovní trh. Vnímáme ji jako srdce všech budoucích aktivit, které chceme v této zemi rozvíjet. Stejně jako v Česku a na Slovensku jde hlavně o realitní development a korporátní investice, chceme se ale zaměřit i na investice v oblasti hotelů a cestovního ruchu,“ řekl prezident skupiny J&T Jozef Tkáč. „Jednotlivé kroky je nutné realizovat s přihlédnutím k dílčím odlišnostem místního trhu. Jednou z mnoha otázek, na které hledáme odpověď, je i budoucí název banky, protože samotné přenesení názvu J&T do ruštiny není tak jednoduché,“ dodal.
Hned po kapitálovém vstupu do banky se nový akcionář zaměřil na jednotlivé kroky směřující k posílení kapitálu banky na úroveň 500 milionů rublů s výhledem dalšího posilování. „Naším cílem je, aby se banka v co možná nejkratší době dostala ve více ekonomických ukazatelích mezi prvních sto ruských bank. Jedině tím se v budoucnu může odlišit od stovek jiných hráčů na bankovním trhu Ruské federace,“ uvedl Jozef Tkáč. Na základě výsledků některých analýz se J&T chce v dohledné době rozhodnout o rozvoji pobočkové sítě banky na území Ruské federace. „Předpokládáme, že analýzy potvrdí náš názor a bude nutné otevřít pobočku v Petrohradě i v jiných velkých městech,“ dodal Tkáč.
S ohledem na klienty banky bylo vybráno i její budoucí sídlo. Zakoupený objekt na Kadaševskoj naberežnoj v sousedství Kremlu projde po vzoru bankovní budovy v Praze rekonstrukcí, která zajistí nadstandardní možnosti obsluhy klientů. Ředitelem banky zůstává Andrej Kuznecov, bývalá majitelka Irina Kovalavskaja zůstává v představenstvu společnosti.