HLEDÁ SE NOVÝ PARTNER - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

HLEDÁ SE NOVÝ PARTNER

, Zuzana Picková,
HLEDÁ SE NOVÝ PARTNER
Zdroj: Euro.cz

Bertelsmann/EMI

Londýn/Frankfurt (FT) – Dlouho připravované spojení britského hudebního vydavatelství EMI a německého BMG, hudební divize Bertelsmannu, minulý týden zkrachovalo. EMI se bude muset porozhlédnout po jiném partnerovi, a vrátit se tak do doby před vyjednáváním s Bertelsmannem. Tehdy totiž uvažovala o spojení svých aktivit s několika dalšími hráči v hudebním průmyslu.

Spojení EMI a BMG zastavili evropští regulátoři a stejně tak bylo nakonec nepřijatelné pro akcionáře. Spojením mohla vzniknout největší světová hudební vydavatelská skupina, mezi jejíž trumfy by patřili Robbie Williams a Mariah Careyová z EMI a Whitney Houstonová a Christina Aguilerová z BMG.

Rozhodnutí o tom, že firmy nebudou nadále usilovat o vytvoření společného podniku, přišlo po neoficiálních jednáních v Bruselu mezi Mariem Montim a šéfy obou vydavatelských gigantů.

Šéf Bertelsmannu Thomas Middelhoff prohlásil, že evropský komisař pro volný trh Mario Monti vyloučil možnost prodloužené schvalovací procedury. Cestu ke spojení obou firem však nepovažuje za uzavřenou. „Komise chce mít další informace o hudebním trhu a je možné, že to, co jsme nemohli odsouhlasit dnes, bude možné povolit za rok, uvedl Monti. Do té doby však obě vydavatelství čekat nebudou a najdou si jiné partnery.