Hledá se kupec - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Hledá se kupec

, Kateřina Menzelová,
Hledá se kupec
Zdroj: Euro.cz

Václavské náměstí 13, 15

PRAHA (bor, men) – Po dražbě paláce na rohu Václavského náměstí a Jindřišské ulice budou zřejmě k mání další dvě lukrativní nemovitosti z portfolia bývalé IPB. Ty ČSOB po převzetí IPB převedla do České konsolidační agentury (ČKA). V realitní branži se spekuluje o prodeji komplexu domů s prestižní adresou Václavské náměstí 13 a 15. Týdeníku EURO chystanou transakci potvrdily tři nezávislé zdroje. Nemovitosti by měly být podle odborníků prodány nejméně za půl miliardy korun. Objekty sice nejsou v dobrém technickém stavu, již léta se do nich neinvestovalo, ale cenné jsou především lokalitou.
Jak týdeník EURO zjistil od zdroje blízkého společnosti Integra, dcery IPB Real Investment, které nemovitosti patří, je prodej na spadnutí. Prý ale ještě není rozhodnuto o jeho způsobu. Předseda představenstva firmy Integra František Ehrenberger odmítá poskytnout jakékoliv informace. Sdílnější není ani ředitel a člen představenstva IPB Real Investment, Lubomír Svoboda. „K záležitosti se nemůžeme vyjádřit, abychom nepoškodili zájmy naší dceřinné společnosti,“ řekl.
Transakci zřejmě komplikuje zástavní právo na nemovitosti u České konsolidační agentury. „Zástavní právo na domy máme do výše své pohledávky,“ potvrdil informace mluvčí ČKA Jiří Pekárek. IPB Real Investment je podle něho dlužníkem agentury z titulu úvěrových pohledávek, které byly na ČKA převedeny z ČSOB.
Stejným procesem prodeje prošel palác (dům číslo 19), který vydražila společnost Flow East na počátku listopadu minulého roku za vyvolávací cenu 350 milionů korun. Dům patřil spolu se dvěmi diskutovanými domy k nejzajímavějším nemovitostem z portfolia IPB. Mezi zmiňovanými objekty se nachází dům s pasáží Práce, který vlastní firma Cimex. Jejím šéfem je Petr Lukeš, o jehož vydání z Ameriky usiluje kvůli trestnímu stíhání pro poškozování věřitele česká justice.
O budovy v minulosti projevila zájem řada investorů. Týdeníku EURO potvrdili zástupci mezinárodních realitních společností, že si objekt již byli prohlédnout.

Co získala ČSOB z IPB
Komplex administrativních budov Václavské náměstí
Václavské nám. 13, 15 a 19
Jindřišská 7, Panská 8, 10, Praha 1
(10 000 m2)

Burzovní palác
Rybná 14, Praha 1
(10 000 m2)

Palác Vojenských staveb
Revoluční 1, 3, Praha 1
(15 000 m2)

Centrotex
Nám. Hrdinů 3, Praha 4
(10 000 m2)

Administrativní budova Vinice (Oskar centrum)
Vinohradská 167, Praha 10
(20 000 m2)

Administrativní budovy na Senovážném náměstí
Senovážné náměstí, Praha 1
(n.a.)

PRAMEN: Zdroje týdeníku EURO