Historická zakázka - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Historická zakázka

, Vadim Fojtík,
Historická zakázka
Zdroj: Euro.cz

Škoda Power

Plzeňský podnik Škoda Power získal v Rusku zakázku za 780 milionů korun. Pro novou elektrárnu v Jekatěrinbugu dodá parní turbínu o výkonu 140 megawattů, kondenzátor, příslušenství a zároveň zajistí montáž celého zařízení. Firma již začala s projektovými pracemi, zařízení by měla předat investorovi v roce 2009. „Je to historická zakázka, protože poprvé ve své historii uzavřela Škoda kontrakt s americkou společností Black & Veatch,“ tvrdí plzeňský podnik. Provozovatelem elektrárny bude ruská energetická společnost OGK – 5. Nový zdroj kromě přísunu elektřiny zajistí pro Jekatěrinburg, páté největší město Ruské federace, a jeho přilehlé okolí i dodávky tepla.
Škoda Power, která je součástí strojírenské skupiny Škoda Holding, získala v Rusku již druhou významnou zakázku za posledních šest měsíců. Koncem loňského roku uzavřela kontrakt na dodávky zařízení elektrárny Tereskovo a Kojuhovo v Moskvě za 730 milionů korun.
Americká firma Black & Veatch patří mezi deset nejvýznamnějších světových firem v oboru. Je globální společností s téměř devíti tisíci zaměstnanci a jako takzvaný kontraktor uhelných elektráren a kombinovaných cyklů působí v USA a v dalších 60 zemích šesti kontinentů.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze