Hemingway Bar Praha

26. června, 00:00 - Klára Donathová
26. června, 00:00

Novému menu by se možná Ernest Hemingway divil, ale pravděpodobně by rád zašel na drink

Hemingway Bar je stálicí české koktejlové scény.

Spolehnout se můžete na dobré barmany, špičkové ingredience a stále plný podnik. Pokud máte nějaké oblíbené místo nebo se nechcete ocitnout tak trochu na hanbě na chodbě v prvním patře, udělejte si včas rezervaci a držte se přitom zdejších pravidel. Rezervace se přijímají telefonicky, ve všední dny od čtyř a o víkendu až po šesté. Místo vám tu však podrží nejdéle do devíti hodin, pak už to musíte risknout jen tak. Možná je to jen můj osobní pocit, ale spodní patro, které bylo dříve kuřácké, vypadá útulněji a poskytuje lepší barový zážitek. Za barem je často vidět Ondřej Hnilička, případně některý jeho kolega. Všichni dělají své řemeslo na skvělé úrovni, a ať už si objednáte drinky z menu, či dle vlastních preferencí, máte šanci dostat něco, na co budete vzpomínat. Pokud si sednete přímo ke spodnímu baru, užijete si podle mého názoru podnik nejlépe.

A jestli se chcete dívat barmanům doslova pod ruce, volte místo v rohu u okna.

V horním patře je mnohem víc míst k sezení a mnohem víc hluku. Také tam je možné posedět u krásného baru nebo u standardních stolů, z nichž část je ovšem na původní chodbě. Pokud na vás vyjde rohové místo pod reproduktorem, budete se místo vychutnávání drinků modlit, aby vás obsluha přesadila jinam. Navíc z chodby není vidět na bar, takže pokud toužíte vidět barmany při práci, musíte si zkrátka vybojovat místo jinde.

Výhodou Hemingway Baru je, že obsluha své práci opravdu rozumí, takže vaše případné požadavky dokáže předat za barový pult, i když u něj zrovna nesedíte. Z mých posledních návštěv mám ale pocit, že velkou část hostů tvoří turisté, kteří si objednávají drinky z lístku a mixologické schopnosti místních barmanů příliš netestují. Z nového menu, které tu začalo platit na konci února letošního roku, jsem rozpačitá. Menu je, stejně jako to předchozí, pouze v angličtině, což samo o sobě nepovažuji za příliš přívětivé pro české hosty. Jsou-li na něm ale položky jako lopuch, sléz a kopřiva, bylo by opravdu hezké něco takového hostům přeložit nebo vysvětlit.

Chutě a ingredience některých koktejlů jsou poměrně divoké, stejně jako ceny, které se pohybují od 195 do 315 korun. Umírněné nejsou ani nádoby, ve kterých jsou drinky podávány. Schválně nepoužívám výraz skleničky, protože to často skleničky nejsou. Mějte mě za konzervativní, ale ráda piji koktejly z pěkného skla a dávám přednost tomu, když nechutnají jako zelenina. Chápu snahu o to, být kreativní a inovativní, ale ta nesmí být samoúčelná.

Z nových koktejlů jsem vyzkoušela mimo jiné Michelin Star Cocktail, který má hosta přenést do světa vysoké gastronomie. Podává se ve velké skleněné lastuře vyrobené přímo pro tento účel a obsluha drink nalévá před hostem z nerezové konvičky. Je to tak trochu, jako když si dáte polévku v některých retro restauracích. Koktejl se pije přímo ze skla a bohužel nepříliš pohodlně. Víc než způsob podávání mi ale nesedla výrazně papriková chuť, která přebíjela vše ostatní, snad kromě dehydrovaných malin. Chuť šafránového ginu, který mám ráda, jsem pod závojem papriky hledala jen velmi těžko. La Bruja Blanca na bázi mezcalu mě zas překvapila dominantní chutí celeru v pěně a úplně nechápu ani snoubení všech zastoupených ingrediencí s intenzivní chutí slaniny, kterou je drink ozdoben. Možná je lepší nechat si ji až na konec, i když to tak myšleno asi nebylo.

Zkrátka jste-li otevření novým chutím a bezuzdným experimentům, směle do toho a vyzkoušejte menu odshora dolů. Místní barmani s e na něm nadřeli a já jej ne chci na základě ochutnané třetiny jenom hanět. Sama si ale r áda dám klasické koktejly, které tu dokážou skvěle přizpůsobit mým chutím a navíc si s nimi barmani pěkně pohrají.

Třeba tak, že do sekaného čirého ledu vypálí razítko s názvem podniku. Výběr bází a dalších ingrediencí je tu skutečně dechberoucí, takže pokud si budete chtít dát během jediného večera třeba pět variací, dejme tomu na téma Negroni, nebude to žádný problém. Koktejl bude pokaždé maličko jiný a přitom vám bude stále chutnat. Navíc vás díky použitým prémiovým surovinám druhý den ani nebude bolet hlava.

Svěřte se bez obav do rukou místních barmanů. Mají tu něco pro odvážné experimentátory i pro ty, kteří rádi pijí to své a nebojí se to barmanům či obsluze popsat.

Hemingway Bar Praha ? Karoliny Světlé 26, Praha 1 ? t: 773 974 764 ? e: info@hemingwaybar.cz ? www.hemingwaybar.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít