Havel, Holásek & Partners s.r.o., advokátní kancelář

20. listopadu 2017, 00:00 -
20. listopadu 2017, 00:00

Právo hospodářské soutěže Náš tým je unikátním spojením špičkových soutěžních právníků a ekonomů. Velmi si vážíme třetího prvenství v řadě v soutěži Právnická firma roku i vítězství ve všech aktuálních prestižních globálních oceněních v oblasti soutěžního práva. Patří za to poděkování všem mým kolegům a stejně tak i klientům a jejich důvěře; jen díky ní můžeme společně nacházet ta nejlepší řešení

Poradenská soutěžní skupina Havel, Holásek & Partners je se dvěma desítkami právníků největší v České republice a na Slovensku. Od roku 2010 ji vede Robert Neruda, bývalý místopředseda ÚOHS.

Mezi další členy týmu patří Petr Kadlec, který dříve působil na Generálním ředitelství Evropské komise pro hospodářskou soutěž v Bruselu (DG Comp), dlouholetá ředitelka několika odborů v Sekci hospodářské soutěže ÚOHS a další dřívější pracovníci ÚOHS.

Od loňska v kanceláři působí rovněž soutěžní ekonomičtí poradci v čele s někdejším hlavním ekonomem českého a slovenského soutěžního úřadu Milanem Broučkem. Díky propojení právního a ekonomického soutěžního poradenství kancelář disponuje unikátním a na trhu ojedinělým know-how pro řešení složitých problémů v oblasti ochrany soutěže a regulace.

Kromě dosavadních vítězství v soutěži Právnická firma roku (2013, 2015 a 2016) je kancelář pravidelně oceňována v oblasti soutěžního práva i na mezinárodní úrovni. Letos získala nejlepší rating v prestižní publikaci Chambers Europe 2017 v kategorii Competition/Antitrust či byla zařazena do uznávané soutěžněprávní ročenky GCR 100 vydávané společností Global Competition Review (GCR). Robert Neruda v roce 2017 uspěl v soutěži Inovativní právník roku, GCR jej označila za Thought Leader, Who is Who Legal pak za Competition Future Leader.

Právo hospodářské soutěže se věnuje ochraně soutěže v rámci obchodu a obchodních aktivit. Právníci musí v rámci této oblasti detailně znát jak domácí, tak evropskou právní úpravu i postupy před Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Tématy soutěžního práva jsou třeba nekalá soutěž, zakázané dohody a zneužití dominance na trhu anebo ochrana existence konkurence na trhu.

Vítěz kategorie ? Havel, Holásek & Partners s.r.o., advokátní kancelář

Velmi doporučované kanceláře ? Advokátní kancelář Pokorný, Wagner & partneři, s.r.o. ? C lifford Chance Prague LLP, organizační složka ? D entons Europe CS LLP, organizační složka ? Nedelka Kubáč advokáti s.r.o. ? PRK Partners s.r.o. advokátní kancelář ? ROWAN LEGAL, advokátní kancelář s.r.o. ? WEIL, GOTSHAL & MANGES s.r.o. ? W hite & Case (Europe) LLP, organizační složka

Doporučované kanceláře ? Baker & McKenzie, s.r.o., advokátní kancelář ? CMS Cameron McKenna v.o.s. ? Glatzová & Co., s.r.o. ? Kinstellar, s.r.o., advokátní kancelář ? KŠD LEGAL advokátní kancelář s.r.o. ? P ETERKA & PARTNERS advokátní kancelář s.r.o. ? Ř ANDA HAVEL LEGAL advokátní kancelář s. r. o. ? Schönherr s.r.o.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Vliv různých výdělků na výši důchodu
Na co nezapomenout v daňovém přiznání: Přehled daňových slev I.
5 případů, kdy musí důchodci podat daňové přiznání
Studentům se daňové přiznání vyplatí
Jak, kdy a kam zaplatit daň z příjmu
Auta
Česká rozlučka se Subaru WRX STI dorazila do prodeje. Stojí…
Volkswagen chystá malé a levné lidové SUV. U nás ho ale nekoupíte
Kia Sportage slaví 25. výročí a zároveň více než pět milionů prodaných exemplářů
Test ojetiny: Lexus CT 200h je skvělá a spolehlivá alternativa k dieselu
Trestní řízení vůči viníkovi dopravní nehody: Jak probíhá a na co se musíte připravit
Technologie
Výřez v displeji už nasadil i čtvrtý největší výrobce smartphonů. Takhle vypadá Oppo R15
Edge přestává respektovat nastavení výchozího prohlížeče [Windows Insider]
Lokální stmívání podsvícení jde do PC monitorů: v 4K ProArtu PA32UC s HDR od Asusu
Jak vytvořit z fotek video v Zoner Photo Studiu X
Xbox One nebyl nikdy levnější než teď. Základní verze je za 5000 Kč
Hry pro příležitostné hráče