Havel, Holásek & Partners s.r.o., advokátní kancelář

20. listopadu 2017, 00:00 -
20. listopadu 2017, 00:00

Právo hospodářské soutěže Náš tým je unikátním spojením špičkových soutěžních právníků a ekonomů. Velmi si vážíme třetího prvenství v řadě v soutěži Právnická firma roku i vítězství ve všech aktuálních prestižních globálních oceněních v oblasti soutěžního práva. Patří za to poděkování všem mým kolegům a stejně tak i klientům a jejich důvěře; jen díky ní můžeme společně nacházet ta nejlepší řešení

Poradenská soutěžní skupina Havel, Holásek & Partners je se dvěma desítkami právníků největší v České republice a na Slovensku. Od roku 2010 ji vede Robert Neruda, bývalý místopředseda ÚOHS.

Mezi další členy týmu patří Petr Kadlec, který dříve působil na Generálním ředitelství Evropské komise pro hospodářskou soutěž v Bruselu (DG Comp), dlouholetá ředitelka několika odborů v Sekci hospodářské soutěže ÚOHS a další dřívější pracovníci ÚOHS.

Od loňska v kanceláři působí rovněž soutěžní ekonomičtí poradci v čele s někdejším hlavním ekonomem českého a slovenského soutěžního úřadu Milanem Broučkem. Díky propojení právního a ekonomického soutěžního poradenství kancelář disponuje unikátním a na trhu ojedinělým know-how pro řešení složitých problémů v oblasti ochrany soutěže a regulace.

Kromě dosavadních vítězství v soutěži Právnická firma roku (2013, 2015 a 2016) je kancelář pravidelně oceňována v oblasti soutěžního práva i na mezinárodní úrovni. Letos získala nejlepší rating v prestižní publikaci Chambers Europe 2017 v kategorii Competition/Antitrust či byla zařazena do uznávané soutěžněprávní ročenky GCR 100 vydávané společností Global Competition Review (GCR). Robert Neruda v roce 2017 uspěl v soutěži Inovativní právník roku, GCR jej označila za Thought Leader, Who is Who Legal pak za Competition Future Leader.

Právo hospodářské soutěže se věnuje ochraně soutěže v rámci obchodu a obchodních aktivit. Právníci musí v rámci této oblasti detailně znát jak domácí, tak evropskou právní úpravu i postupy před Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Tématy soutěžního práva jsou třeba nekalá soutěž, zakázané dohody a zneužití dominance na trhu anebo ochrana existence konkurence na trhu.

Vítěz kategorie ? Havel, Holásek & Partners s.r.o., advokátní kancelář

Velmi doporučované kanceláře ? Advokátní kancelář Pokorný, Wagner & partneři, s.r.o. ? C lifford Chance Prague LLP, organizační složka ? D entons Europe CS LLP, organizační složka ? Nedelka Kubáč advokáti s.r.o. ? PRK Partners s.r.o. advokátní kancelář ? ROWAN LEGAL, advokátní kancelář s.r.o. ? WEIL, GOTSHAL & MANGES s.r.o. ? W hite & Case (Europe) LLP, organizační složka

Doporučované kanceláře ? Baker & McKenzie, s.r.o., advokátní kancelář ? CMS Cameron McKenna v.o.s. ? Glatzová & Co., s.r.o. ? Kinstellar, s.r.o., advokátní kancelář ? KŠD LEGAL advokátní kancelář s.r.o. ? P ETERKA & PARTNERS advokátní kancelář s.r.o. ? Ř ANDA HAVEL LEGAL advokátní kancelář s. r. o. ? Schönherr s.r.o.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Co je dobré vědět o dobrovolném důchodovém pojištění?
Chemických škodlivých látek bývá víc doma než venku
Nezapomeňte do půlky prosince zaplatit zálohy na silniční daň
Jak a kde sledovat zásilky ze zahraničí
Výprodeje na akciových trzích mohly způsobit algoritmy
Auta
McLaren 720S Spider: Do prodeje míří extrémně rychlý…
Test Jeep Grand Cherokee S: Cesta časoprostorem
Bude Cargo e-Bike dopravou budoucnosti?
Retro: Tatra 700 byla ve své době nejrychlejším českým autem
Lifestylový Fiat Talento Shuttle by Irmscher
Technologie
Edge se objeví také ve Windows 7 a bude podporovat doplňky pro Chrome
Herní počítač pod stromeček: tipy na highendovou mašinu pro vysoká rozlišení
Microsoft Surface Go: jak z tabletu, klávesnice, pera a myši udělat počítač (recenze)
Ani Nokia 8.1 ještě pořád není high-end, ale načančaná střední třída
A zase jinak. Counter-Strike: Global Offensive je teď opravdu „zdarma“
Hry pro příležitostné hráče