Havel, Holásek & Partners s.r.o., advokátní kancelář

20. listopadu 2017, 00:00 -
20. listopadu 2017, 00:00

Právo hospodářské soutěže Náš tým je unikátním spojením špičkových soutěžních právníků a ekonomů. Velmi si vážíme třetího prvenství v řadě v soutěži Právnická firma roku i vítězství ve všech aktuálních prestižních globálních oceněních v oblasti soutěžního práva. Patří za to poděkování všem mým kolegům a stejně tak i klientům a jejich důvěře; jen díky ní můžeme společně nacházet ta nejlepší řešení

Poradenská soutěžní skupina Havel, Holásek & Partners je se dvěma desítkami právníků největší v České republice a na Slovensku. Od roku 2010 ji vede Robert Neruda, bývalý místopředseda ÚOHS.

Mezi další členy týmu patří Petr Kadlec, který dříve působil na Generálním ředitelství Evropské komise pro hospodářskou soutěž v Bruselu (DG Comp), dlouholetá ředitelka několika odborů v Sekci hospodářské soutěže ÚOHS a další dřívější pracovníci ÚOHS.

Od loňska v kanceláři působí rovněž soutěžní ekonomičtí poradci v čele s někdejším hlavním ekonomem českého a slovenského soutěžního úřadu Milanem Broučkem. Díky propojení právního a ekonomického soutěžního poradenství kancelář disponuje unikátním a na trhu ojedinělým know-how pro řešení složitých problémů v oblasti ochrany soutěže a regulace.

Kromě dosavadních vítězství v soutěži Právnická firma roku (2013, 2015 a 2016) je kancelář pravidelně oceňována v oblasti soutěžního práva i na mezinárodní úrovni. Letos získala nejlepší rating v prestižní publikaci Chambers Europe 2017 v kategorii Competition/Antitrust či byla zařazena do uznávané soutěžněprávní ročenky GCR 100 vydávané společností Global Competition Review (GCR). Robert Neruda v roce 2017 uspěl v soutěži Inovativní právník roku, GCR jej označila za Thought Leader, Who is Who Legal pak za Competition Future Leader.

Právo hospodářské soutěže se věnuje ochraně soutěže v rámci obchodu a obchodních aktivit. Právníci musí v rámci této oblasti detailně znát jak domácí, tak evropskou právní úpravu i postupy před Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Tématy soutěžního práva jsou třeba nekalá soutěž, zakázané dohody a zneužití dominance na trhu anebo ochrana existence konkurence na trhu.

Vítěz kategorie ? Havel, Holásek & Partners s.r.o., advokátní kancelář

Velmi doporučované kanceláře ? Advokátní kancelář Pokorný, Wagner & partneři, s.r.o. ? C lifford Chance Prague LLP, organizační složka ? D entons Europe CS LLP, organizační složka ? Nedelka Kubáč advokáti s.r.o. ? PRK Partners s.r.o. advokátní kancelář ? ROWAN LEGAL, advokátní kancelář s.r.o. ? WEIL, GOTSHAL & MANGES s.r.o. ? W hite & Case (Europe) LLP, organizační složka

Doporučované kanceláře ? Baker & McKenzie, s.r.o., advokátní kancelář ? CMS Cameron McKenna v.o.s. ? Glatzová & Co., s.r.o. ? Kinstellar, s.r.o., advokátní kancelář ? KŠD LEGAL advokátní kancelář s.r.o. ? P ETERKA & PARTNERS advokátní kancelář s.r.o. ? Ř ANDA HAVEL LEGAL advokátní kancelář s. r. o. ? Schönherr s.r.o.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co si pojistit před cestou do zahraničí?
Šmejdi v energetice lákají do aukcí nebo na dárky. Lidé platí tisíce korun
Otec dětí odmítá platit výživné. Co můžete dělat?
6 zásadních rozdílů mezi předčasným důchodem a předdůchodem
Kolik peněz si vyděláte, až odjedete na dovolenou?
Auta
Cena za rychlost: Kde dostanete nejlepší čas 0-100 km/h za…
Tatra 700: Poslední osobní Tatrovka byla ve své době nejrychlejším českým autem
Aféra Dieselgate: Německé úřady zadržely šéfa automobilky Audi
Nové Suzuki Jimny je takový malý a levný Mercedes-Benz třídy G
Pět vozů značky Škoda, ze kterých budou dobré a spolehlivé ojetiny
Technologie
AMD: APU budou mít nové ovladače méně často, aktualizace jen jednou za tři měsíce
Proč kopačky Lionela Messiho vypadají na různých televizorech jinak?
Zprávy pro Android přináší posílání SMS z počítače a snadné kopírování bezpečnostních kódů
Microsoft je s April Updatem spokojený, takže opatrnější řízená distribuce končí
Konference mDevCamp 2018 propojila vývojářskou komunitu a nabídla přes 20 přednášek [report]
Hry pro příležitostné hráče