Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Pomozte ochránit uživatele internetu a zachovat svobodný internet

12. září se bude v Evropském parlamentu hlasovat o evropské směrnici o autorském právu.…

Konference o coworkingu TechoCon 2018

Kanceláře se čím dál rychleji mění, práce v nich stejně tak. Jak funguje moderní…

Konec výmluvám a začátek mluvení anglicky se blíží!

Lidský druh je mistrem ve vymlouvání se. Vymlouváme se na počasí, na únavu, na děti, na…

Havel, Holásek & Partners s.r.o., advokátní kancelář

20. listopadu 2017, 00:00 -
20. listopadu 2017, 00:00

Právo hospodářské soutěže Náš tým je unikátním spojením špičkových soutěžních právníků a ekonomů. Velmi si vážíme třetího prvenství v řadě v soutěži Právnická firma roku i vítězství ve všech aktuálních prestižních globálních oceněních v oblasti soutěžního práva. Patří za to poděkování všem mým kolegům a stejně tak i klientům a jejich důvěře; jen díky ní můžeme společně nacházet ta nejlepší řešení

Poradenská soutěžní skupina Havel, Holásek & Partners je se dvěma desítkami právníků největší v České republice a na Slovensku. Od roku 2010 ji vede Robert Neruda, bývalý místopředseda ÚOHS.

Mezi další členy týmu patří Petr Kadlec, který dříve působil na Generálním ředitelství Evropské komise pro hospodářskou soutěž v Bruselu (DG Comp), dlouholetá ředitelka několika odborů v Sekci hospodářské soutěže ÚOHS a další dřívější pracovníci ÚOHS.

Od loňska v kanceláři působí rovněž soutěžní ekonomičtí poradci v čele s někdejším hlavním ekonomem českého a slovenského soutěžního úřadu Milanem Broučkem. Díky propojení právního a ekonomického soutěžního poradenství kancelář disponuje unikátním a na trhu ojedinělým know-how pro řešení složitých problémů v oblasti ochrany soutěže a regulace.

Kromě dosavadních vítězství v soutěži Právnická firma roku (2013, 2015 a 2016) je kancelář pravidelně oceňována v oblasti soutěžního práva i na mezinárodní úrovni. Letos získala nejlepší rating v prestižní publikaci Chambers Europe 2017 v kategorii Competition/Antitrust či byla zařazena do uznávané soutěžněprávní ročenky GCR 100 vydávané společností Global Competition Review (GCR). Robert Neruda v roce 2017 uspěl v soutěži Inovativní právník roku, GCR jej označila za Thought Leader, Who is Who Legal pak za Competition Future Leader.

Právo hospodářské soutěže se věnuje ochraně soutěže v rámci obchodu a obchodních aktivit. Právníci musí v rámci této oblasti detailně znát jak domácí, tak evropskou právní úpravu i postupy před Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Tématy soutěžního práva jsou třeba nekalá soutěž, zakázané dohody a zneužití dominance na trhu anebo ochrana existence konkurence na trhu.

Vítěz kategorie ? Havel, Holásek & Partners s.r.o., advokátní kancelář

Velmi doporučované kanceláře ? Advokátní kancelář Pokorný, Wagner & partneři, s.r.o. ? C lifford Chance Prague LLP, organizační složka ? D entons Europe CS LLP, organizační složka ? Nedelka Kubáč advokáti s.r.o. ? PRK Partners s.r.o. advokátní kancelář ? ROWAN LEGAL, advokátní kancelář s.r.o. ? WEIL, GOTSHAL & MANGES s.r.o. ? W hite & Case (Europe) LLP, organizační složka

Doporučované kanceláře ? Baker & McKenzie, s.r.o., advokátní kancelář ? CMS Cameron McKenna v.o.s. ? Glatzová & Co., s.r.o. ? Kinstellar, s.r.o., advokátní kancelář ? KŠD LEGAL advokátní kancelář s.r.o. ? P ETERKA & PARTNERS advokátní kancelář s.r.o. ? Ř ANDA HAVEL LEGAL advokátní kancelář s. r. o. ? Schönherr s.r.o.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak vypadají SPZ na autech v Evropě?
Platíte víc za vlak kvůli slevě pro studenty a důchodce?
Za černý odběr elektřiny jsou vysoké pokuty. Jak se mu vyhnout?
Kdy vzroste rodičovská o 40 tisíc? A koho se zvýšení bude týkat?
Kdy se v ČR zakáží zvířata v cirkusech?
Auta
Škoda Octavia G-Tec je rychlejší. Tisíc kilometrů s ní ale…
IAA Hannover 2018: Budoucnost užitkových aut? Hybridní, elektrická a autonomní
Euro NCAP: Volkswagen Touareg a Audi A6 za pět, Tourneo za čtyři a Jimny pouze za tři
Kvíz: Víte, kolik dostanete bodů za tyto přestupky?
Za volantem Alpine A110: Svezli jsme se autem, které v ČR jen tak nepotkáte
Technologie
Asus ROG Strix Fusion 700: bezdrátová sluchátka pro hráče (uživatelská recenze)
Další kontroverze CCleaneru. Aktualizoval se, ačkoli jste mu to zakázali
Renault, Nissan a Mitsubishi nahradí svůj infotainment Androidem
Nový ARM procesor pro servery jde na trh: 32jádra Ampere eMAG budou v serverech Lenovo
Nové aktualizace od Microsoftu. Ve Windows 10 v1803 bylo opraveno 54 chyb
Hry pro příležitostné hráče