Havel, Holásek & Partners s.r.o., advokátní kancelář

20. listopadu 2017, 00:00 -
20. listopadu 2017, 00:00

Právo hospodářské soutěže Náš tým je unikátním spojením špičkových soutěžních právníků a ekonomů. Velmi si vážíme třetího prvenství v řadě v soutěži Právnická firma roku i vítězství ve všech aktuálních prestižních globálních oceněních v oblasti soutěžního práva. Patří za to poděkování všem mým kolegům a stejně tak i klientům a jejich důvěře; jen díky ní můžeme společně nacházet ta nejlepší řešení

Poradenská soutěžní skupina Havel, Holásek & Partners je se dvěma desítkami právníků největší v České republice a na Slovensku. Od roku 2010 ji vede Robert Neruda, bývalý místopředseda ÚOHS.

Mezi další členy týmu patří Petr Kadlec, který dříve působil na Generálním ředitelství Evropské komise pro hospodářskou soutěž v Bruselu (DG Comp), dlouholetá ředitelka několika odborů v Sekci hospodářské soutěže ÚOHS a další dřívější pracovníci ÚOHS.

Od loňska v kanceláři působí rovněž soutěžní ekonomičtí poradci v čele s někdejším hlavním ekonomem českého a slovenského soutěžního úřadu Milanem Broučkem. Díky propojení právního a ekonomického soutěžního poradenství kancelář disponuje unikátním a na trhu ojedinělým know-how pro řešení složitých problémů v oblasti ochrany soutěže a regulace.

Kromě dosavadních vítězství v soutěži Právnická firma roku (2013, 2015 a 2016) je kancelář pravidelně oceňována v oblasti soutěžního práva i na mezinárodní úrovni. Letos získala nejlepší rating v prestižní publikaci Chambers Europe 2017 v kategorii Competition/Antitrust či byla zařazena do uznávané soutěžněprávní ročenky GCR 100 vydávané společností Global Competition Review (GCR). Robert Neruda v roce 2017 uspěl v soutěži Inovativní právník roku, GCR jej označila za Thought Leader, Who is Who Legal pak za Competition Future Leader.

Právo hospodářské soutěže se věnuje ochraně soutěže v rámci obchodu a obchodních aktivit. Právníci musí v rámci této oblasti detailně znát jak domácí, tak evropskou právní úpravu i postupy před Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Tématy soutěžního práva jsou třeba nekalá soutěž, zakázané dohody a zneužití dominance na trhu anebo ochrana existence konkurence na trhu.

Vítěz kategorie ? Havel, Holásek & Partners s.r.o., advokátní kancelář

Velmi doporučované kanceláře ? Advokátní kancelář Pokorný, Wagner & partneři, s.r.o. ? C lifford Chance Prague LLP, organizační složka ? D entons Europe CS LLP, organizační složka ? Nedelka Kubáč advokáti s.r.o. ? PRK Partners s.r.o. advokátní kancelář ? ROWAN LEGAL, advokátní kancelář s.r.o. ? WEIL, GOTSHAL & MANGES s.r.o. ? W hite & Case (Europe) LLP, organizační složka

Doporučované kanceláře ? Baker & McKenzie, s.r.o., advokátní kancelář ? CMS Cameron McKenna v.o.s. ? Glatzová & Co., s.r.o. ? Kinstellar, s.r.o., advokátní kancelář ? KŠD LEGAL advokátní kancelář s.r.o. ? P ETERKA & PARTNERS advokátní kancelář s.r.o. ? Ř ANDA HAVEL LEGAL advokátní kancelář s. r. o. ? Schönherr s.r.o.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou jarní prázdniny ve vašem okrese?
Kdo vyhraje prezidentské volby: Zeman vs. Drahoš?
Prohlášení druhého z poplatníků: k čemu to je a už jste ho letos odevzdali?
Loni lidé investovali do bydlení rekordní částku. Kolik to bylo?
Prezidentské volby 2018: vše, co potřebujete vědět o druhém kole
Auta
Jeep Grand Commander je velké sedmimístné SUV. Ale zatím…
Nejlepší dieselová ojetina? Škoda Yeti a Škoda Superb Combi, myslí si Britové
Kolik stojí nezávislé topení do auta? 24 tisíc, ale i dvojnásobek
Lada 2107 křížená s buldozerem uklízí v Rusku ulice
Pět dobrých, ale nesmírně rizikových ojetin, které vás mohou stáhnout z kůže
Technologie
GDDR6 od Hynixu už je reálně dostupná, ale na nižších taktech. První karty na 14 GHz?
Google bude na mobilech od léta dávat přednost rychlejším webům
Chrome a Firefox trápí doplňky-malwary, jichž je skoro nemožné se zbavit
Speciální odkaz může způsobovat různé problémy v iOS a macOS. Včetně zamrznutí zařízení
Opera umožňuje vybrat více stránek najednou nebo převzít tapetu z plochy
Hry pro příležitostné hráče