Havel, Holásek & Partners s.r.o., advokátní kancelář

21. listopadu 2016, 00:00 - Josef Hlavička
21. listopadu 2016, 00:00

Veřejné zakázky Ocenění v této kategorii získáváme již potřetí a velice si toho vážíme. Je to pro nás potvrzením toho, že jdeme správným směrem při poskytování vysoce kvalitních služeb našim klientům v této oblasti, a zároveň motivací do budoucna. Toto ocenění je pro nás o to cennější v tomto roce, kdy byl přijat nový zákon o zadávání veřejných zakázek, na kterém jsme se také svým odborným názorem spolupodíleli a kdy slavíme 15leté výročí vzniku naší kanceláře

Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners disponuje největším specializovaným týmem právníků věnujících se veřejnému sektoru na českém trhu.

V čele týmu s více než 25 členy stojí partneři kanceláře Josef Hlavička a Adéla Havlová. V týmu je dále například bývalý legislativní náměstek několika ministrů spravedlnosti František Korbel, místopředseda ÚOHS Robert Neruda a řada dalších seniorních právníků s legislativními zkušenostmi z Úřadu vlády, ministerstev, obou komor Parlamentu, ale i z Evropské unie.

Ti se podílejí na návrzích zákonů a podzákonných právních předpisů ve všech oblastech soukromého i veřejného práva, aktivně se zapojují do práce v rámci odborných komisí a poradních orgánů veřejné správy včetně Legislativní rady vlády. Díky tomuto know-how je kancelář schopna pokrýt prakticky všechny relevantní oblasti související s veřejným sektorem.

V oblasti veřejných zakázek kancelář poskytuje právní poradenství zadavatelům i dodavatelům. Zadavatelům pomáhá s konzultacemi či komplexní organizací zadávacího řízení, zastupuje je v řízeních před ÚOHS, posuzuje a reviduje smlouvy i interní pravidla pro zadávání veřejných zakázek. Pro dodavatele připravuje, kompletuje nebo opravuje nabídky včetně případné koordinace více subjektů podávajících společnou nabídku.

V posledních třech letech kancelář realizovala v rámci veřejného sektoru více než 160 projektů. Kromě zadávacích řízení na veřejné zakázky se kancelář zaměřuje také na architektonické soutěže o návrh a koncese včetně PPP projektů.

Advokátní kanceláře jsou důležitým rádcem pro oblast veřejných zakázek. Zvládají komplikovanou agendu spojenou se zadáváním ze strany veřejného sektoru. Právníci zadávací řízení připravují či kontrolují, pomáhají společnostem při realizaci jejich operačních programů či získávání prostředků. Jsou také mnohdy partnerem státu při tvorbě nové legislativy.

O autorovi| Josef Hlavička, partner

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Auta
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně…
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Nejvlasatější auto světa na sobě vozí 100 kg lidských vlasů za dva miliony korun
Ekologův koutek: Volvo PV544 dostalo motor z tanku. A vypadá brutálně
BMW dá dvě turba na základní dieselový čtyřválec 18d a 20d. Pomůže to spotřebě
Technologie
10 tipů na nejlepší tablety pro práci i zábavu [Vánoce 2017]
ASLR je vinou chyby ve Windows 8/10 méně funkční než ve starším Windows 7
Intel chce z počítačů odstranit podporu legacy BIOSu, znefunkční to staré OS a hardware
Je plnohodnotný Skype příliš pomalý a přebujelý? Zkuste Skype Lite pro Android
Nejnovější produkt Elona Muska je… powerbanka Tesla
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít