GRÉGR, ALE NE MIROSLAV - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

GRÉGR, ALE NE MIROSLAV

, (red),
GRÉGR, ALE NE MIROSLAV
Zdroj: Euro.cz

Interpol

Řízením české pobočky Interpolu byl dočasně pověřen Vratislav Grégr (50), který dosud zastával funkci zástupce ředitele této instituce. Kdy bude řádný ředitel Interpolu jmenován a kdo jím bude, zatím není známo.

Dosavadní ředitel Národní ústředny Interpolu Praha Oldřich Martinů se totiž 16. srpna ujal řízení středočeské policejní správy, kde nahradil Jiřího Ulvra (EURO 34/1999). Ten rezignoval v souvislosti s nedostatky v řízení středočeských pol icistů.

Česká pobočka Interpolu je začleněna do složek české policie, a je proto financována z jejího rozpočtu. Ředitele české ústředny jmenuje a odvolává policejní prezident.

Grégr v letech 1966-67 pobýval s rodiči na Kubě, kde jeho otec působil jako vysokoškolský učitel a vědecký pracovník. Svého pobytu využil ke studiu španělštiny na havanské střední škole. Po studiích na Vysoké škole zemědělské v Praze, která ukončil v roce 1975, nastoupil ke studiím interní v ědecké aspirantury. Od roku 1979 pracoval v Institutu Tropického a subtropického zemědělství VŠZ Praha. V roce 1981 obhájil kandidátskou disertační práci. V roce 1991 se podílel na vytváření nově se rodící Národní ústředny Interpolu Praha. Zpočátku působil jako řadový policejní rada a od roku 1993 ve funkci zástupce ředitele Národní ústředny Interpolu Praha. V roce 1993 se účastnil jednání o vstupu České republiky do organizace Interpol. V roce 1995 absolvoval st udijní pobyt v USA (Academie FBI), letos v ústředí Interpolu kurs ekologické kriminality. Je členem týmu bezpečnostní politiky ČR, Ústavu mezinárodních vztahů při MZV ČR a externím spolupracovníkem Policejní akademie ČR.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze