Grand Cru bar

26. června, 00:00 - Petr Holec
26. června, 00:00

Ani v podniku takového názvu nemusíte pít jen grand cru „Tohle je podle mě víno, za kterým by sem lidé mohli chodit. Bar by měl být odlehčený, meursaulty a další velká vína ať si lidé dávají spíš v restauraci,“ vysvětluje manažer vinotéky Grand Cru bar Jakub Čebiš, zatímco mi uvnitř podniku nalévá ryzlink z německé Falce. Suché bílé je právě akorát ovocné i minerální a především mnohem srozumitelnější a levnější než komplikovaná a drahá vína z Burgund ska včetně drahého Mersaultu.

Jak je vlastně možné, že Grand Cru bar není vítězem naší ročenky?

Zaprvé patří do gastro impéria Martina Nejedlého, spolumajitele jedné z největších firem obchodujících s vínem, takže má top vinné portfolio včetně exkluzivních alokací (super drahá vína omezené produkce a počtu pro jednotlivé země). Zadruhé přiléhá k vyhlášené restauraci Grand Cru, jejíž šéfkuchař Jan Punčochář se zde stará o domácí vinné delikatesy. Zatřetí se nešetřilo ani na interiéru, technologickém vybavení nebo someliérském servisu. Co tady může nebýt nejlepší?

Jednoduše to, že i takhle superambiciózní podnik dodnes hledá zcela jasnou a srozumitelnou tvář. Důkazem je to, že si stále pamatuji, že jedním z prvních vín, které jsem tu záhy po otevření v roce 2014 pil, byl právě burgundský Meursault. Od té doby se Grand Cru bar měnil z restaurační vinotéky v běžnou vinotéku, z ní zpátky v restaurační vinotéku a nyní chce znovu být samostatnou vinotékou, kde si klidně dáte i sklenku za 100 korun. „Vína vybíráme pocitově,“ říká Čebiš. Myslí tím, že když hostům něco zachutná, tak je nechají ochutnat i další podobná vína. I proto se sem vracejí tematické degustace, nikdy totiž není nad vlastní osvětu.

Je to vlastně ironie. Zatímco mnohé podniky se lacině snaží budit dojem luxusu, v Grand Cru baru se snaží působit neluxusně. Chtějí lidi přesvědčit, že si tu sice mohou dát hodně staré a drahé bordeaux, stejně tak ale mohou pít i zmíněný ryzlink. Česko nyní dobývá Coravin, levnější systém na otvírání a dlouhé uchovávání dražších a starších vín. Dobývá ho ale typicky po česku: v mnohých vinotékách s jeho pomocí (draze) prodávají i celkem obyčejná vína, která mají mít otevřená zcela běžně.

V Grand Cru baru vám po sklence rozlijí většinu vín. A také s nimi nemusíte pospíchat. Podnik otvírá v pět hodin a zavírá až před půlnocí. Tedy jak kdy.

„Když tady někdo bude chtít sedět do tří, tak tady bude sedět do tří,“ usmívá se mladý manažer.

Grand Cru bar ? Lodecká 4, Praha 1 ? t: 775 044 076 ? e: info@grand-cru.cz ? www.grand-cru.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké provedení Bentaygy
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Technologie
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Nejlevnější 4K OLED televize se slevy nedočkala, ale dostane k ní zdarma PS4 Pro
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít