Golf spojuje - Euro.cz

Přihlášení

Golf spojuje

, Karel Greif,
Golf spojuje
Zdroj: Euro.cz

Rozhovor s představitelem firmy Czech Golf Production

EURO: Proč jste se rozhodli pořádat turnaje v ryze sportovním stylu?
BIEN: Hlavním důvodem, proč se naše společnost Czech Golf Production rozhodla pořádat turnaje CEO tímto stylem, bylo představit golf jako sport. Startovat tedy z jamky číslo 1, a ne kanon start. Při sestavování startovní listiny jsme dbali na to, aby v každém flightu byli maximálně tři hráči. Snížili jsme intervaly z deseti minut na osm. Simulujeme tak klasický PGA Tour, jak jej mnozí znají z televize. Myslíme si, že manažeři si tento způsob soutěže oblíbili.

EURO: Připravujete také současný start z jamky číslo 1 a 10?
BIEN: Bohužel ne. Nechceme měnit náš koncept. Všichni si dnes zvykli na to, jak pořádáme turnaje. Pokud si někdo vybere náš turnaj, ví přesně, co od něj může očekávat. Určitě je to také důvod, proč právě naše klání patří mezi nejvyhledávanější.

EURO: Kolik vám zbývá turnajů v této sezoně?
BIEN: Nyní jsme přesně v polovině túry. Zbývají nám ještě tři turnaje. Všechny budeme hrát tady na Konopišti.

EURO: Co vás během této série nejvíce potěšilo?
BIEN: Mezi hráči je vidět, jak na ně působí výhoda postupného, normálního startu. Všichni byli zvyklí hrát z jamky číslo jedna pouze v případě, kdy hráli se svými přáteli tréninkovou rundu. Najednou se jim otevírá možnost hrát stejným způsobem také na turnaji. Nezačínají z paru tři, jako někde, ale hřiště hrají opravdu tak, jak bylo architektem navrženo a normováno. Překvapilo nás také, že si hráči v tomto turnaji daleko více snižují handicap. Zavedli novinku, a tou je hra na rány až do handicapu 26. S tím se na „společenských“ turnajích nesetkáte. Hra na rány je běžná pouze při mistrovských soutěžích nebo na federačních turnajích.

EURO: A co dnes tolik diskutovaná golfová etiketa?
BIEN: Věříme, že se nám podařilo vytvořit sportovní atmosféru a hráči se při našich turnajích daleko více věnují golfu. Společenská stránka setkání však rozhodně nestrádá, jen se nám ji podařilo posunout do správné úrovně. Ostatně finalové výsledky budou vyhlášeny v září v restauraci Ambiente. Tam budou mít hráči možnost rekapitulovat svoji hru. Myslím si, že lze volně parafrázovat slogan firmy Nokia – Connecting people – na golf spojuje.