Gao Den

26. června, 00:00 - Klára Donathová
26. června, 00:00

Výborná vietnamská kuchyně, která dokáže přilákat hosty až do Stodůlek

Vhodná lokalita je při otevírání nové restaurace jistě podstatným rozhodovacím kritériem. Otevřít restauraci ve věžáku v pražských Stodůlkách vyžadovalo buď velkou dávku odvahy, nebo šílenství. Přesto už Gao Den tři roky funguje na stejném místě a bez rezervace si tam téměř nesednete. V čem je jeho kouzlo? V dobré zábavné vietnamské kuchyni za velmi příznivé ceny, v příjemném interiéru, který ho významně odlišuje od běžných vietnamských bister, a v mladé sympatické obsluze.

Kouzlu tohoto podniku podléhá čím dál tím více lidí, přesto mě překvapilo, že volných míst bylo v restauraci na tomto specifickém místě pomálu i ve všední den v době oběda. Ale vlastně se nebylo čemu divit, ve Stodůlkách je Gao Den jasnou volbou. Vědí to místní i ti, co se do okolních kanceláří přemisťují za prací.

Restaurace patří dvěma bratrům s vietnamskými kořeny, kteří se rozhodli představit Čechům vietnamskou kuchyni v moderním a poctivém pojetí.

Ke skvělému jídlu ovšem přidali i líbivý vzdušný interiér, kam můžete vzít obchodního partnera i starší tetičku a oba budou spokojeni. Khanh Ta má na starost kuchyni, Giang Ta zase obsluhu. Obojí šlape jako na drátkách. Obsluhu tu tvoří zpravidla velmi mladí lidé, na kterých je vidět, že je práce baví. Často tu narazím na nové tváře, ale téměř vždy jsem byla s obsluhou spokojené.

S jídlem jsem byla spokojená vždy, bez výjimky.

Samozřejmě můžete při výběru vsadit na mnohokrát vyzkoušené položky jídelního lístku, jako jsou krásně křupavé, ale nemastné smažené závitky nem ran, vit quay čili křupavá kachní prsa v lehce nasládlé červené kari omáčce s miskou bílé rýže, nebo si dát stále populárnější vietnamskou bagetu banh mi s náplní dle denní nabídky. Bageta bude domácí, pečená na místě a náplň dobře vyladěná včetně čerstvých bylinek a nakládané zeleniny.

Můžete také porovnat pho bo, které si dáte v kterémkoli vietnamském bistru, s tím, které vaří Khanh Ta. To místní je o něco sladší, porce je tak akorát velká, aby se dala sníst, a způsob servírování velmi kultivovaný. Nemusíte se ale bát otestovat novinky, které se střídají na lístku vloženém do stálého menu, pravděpodobnost, že sáhnete vedle, je opravdu malá.

K pití tu mají mimo jiné domácí limonády a ledový čaj s ovocem a na závěr vám obsluha nabídne tradiční vietnamskou překapávanou kávu se sladkým kondenzovaným mlékem.

Gao Den ? Rezidence Prague Towers

Tlumačovská 2766/26a, Praha 5 – Stodůlky

? t: 775 054 445 ? e: info@gaoden.cz ? www.gaoden.cz ? šéfkuchař: Khanh Ta

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Nereferenční Radeony Vega konečně tady? PowerColor chystá vydání před koncem listopadu
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít