Fúzí do čela - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Fúzí do čela

, Kateřina Menzelová,
Fúzí do čela
Zdroj: Euro.cz

Realitní společnosti

PRAHA (men) – Realitní společnosti Insignia Financial Group a CB Richard Ellis dokončily fúzi. CB Richard Ellis se díky tomu stává vedoucí realitní společností na světě s obratem 1,7 miliardy dolarů a více než čtrnácti tisíci zaměstnanci ve 48 zemích světa.
„Pobočka v České republice není fúzí bezprostředně ovlivněna, nicméně síť služeb naší společnosti se značně rozšířila a výrazně se zvýšil přístup ke specializovaným službám. Budoucí přínosy jsou pro nás v Česku zřejmé,“ komentoval fúzi výkonný ředitel pražské pobočky Colin Waddell.
Majoritním vlastníkem CB Richard Ellis je Blum Capital Partners. Více než 2500 poboček má společnost rozmístěných po celém světě. Hlavní služby firmy zahrnují prodej, nájem a management, správu nemovitostí, hypoteční bankovnictví, výzkum a konzultace. Na trzích střední a východní Evropy je CB Richard Ellis aktivní od roku 1991 a v regionu provozuje devět kanceláří: v Bukurešti, Budapešti, Katovicích, Krakově, Moskvě, Poznani, Praze, Vídni a ve Varšavě.
K nejvýznamnějším klientům CB Richard Ellis v České republice patří PasserInvest–BB Centrum, Doughty Hanson–Office Centrum Nové Butovice, ING, AIG Lincoln, Accenture, Deliotte & Touche, Sun Microsystems, Dell Computers, AT&T, Nortel Networks, Warner Bros, Goldman Sachs, HVB, Aareal Bank, Commerzbank, European Property Development a Europa Capital Partners.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze