Funkce rozdány - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Funkce rozdány

, Božena Hažová,
Funkce rozdány
Zdroj: Euro.cz

Zdeněk Vojta, Roman Truhlář

PRAHA (hž) – Představenstvo Union banky pověřilo výkonem funkce náměstka generálního ředitele pro řízení rizik Zdeňka Vojtu (43) a náměstka generálního ředitele pro prodej Romana Truhláře (36), který byl zároveň jmenován místopředsedou představenstva Union banky.
Zdeněk Vojta absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na hospodářskou politiku. Své první praktické zkušenosti získal jako pracovník vnitřní kontroly, a poté ředitel sekretariátu Správy federálních hmotných rezerv (1987-1992).
V roce 1994 odstartoval úspěšnou kariéru v Citibank jako senior credit analyst a manažer kvality. V rámci expanze banky na českém trhu se v roce 1997 stal ředitelem nově vznikající pobočky v Brně. Během tříletého působení vytvořil kvalitní, profitabilní a stabilní úvěrové vztahy s množstvím domácích i zahraničních klientů v regionu. Ke konci svého působení v Citibank pracoval na pozici senior manažera a viceprezidenta úseku Channel Finance (od března do září 2000).
Do konkurenční Komerční banky nastoupil v říjnu 2000 jako ředitel odboru vymáhání v divizi speciální obchody. Od srpna 2002 se stal jednatelem společnosti ProCons–Czech. Dále mimo jiné působil jako asistent v oddělení auditu v Price Waterhouse (1992-1993) a project manažer a bankovní specialista v Kirchman Corporation (1993-1994).
Vojta je ženatý a má tři děti. K jeho zálibám patří cestování s rodinou, rekreační tenis a squash.
Truhlář vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy se specializací na ekonomii a filozofii. Kariéru po skončení vysoké školy odstartoval v roce 1991 v pražské pobočce ABN AMRO Bank. Do roku 1994 zde působil jako relationship manager korporátního bankovnictví.
Poté přestoupil do Credit Lyonnais Bank Praha, kde v letech 1995-1996 pracoval na pozici vedoucího klientského oddělení korporátního bankovnictví. Od roku 1996 do prosince 2002 působil v Citibank, kde prošel několika posty, od senior relationship manažera pro český top ten přes vedoucího zákaznických derivátových obchodů v oddělení treasury k obchodnímu řediteli divize bankovních služeb pro středně velké firmy. V bance zároveň působil jako prokurista.
Truhlář je ženatý a má dvě děti. Za svého koníčka považuje snowboarding a sledování nezávislé filmové produkce.