Funkce pro JUDr. Pryže

26. srpna 2013, 00:00 - (red)
26. srpna 2013, 00:00

palubní deník Šéf pražského městského soudu Jan Sváček má prostě smůlu. Jmenování ústavním soudcem mu ani napodruhé nevyšlo, navzdory silné podpoře prezidenta Miloše Zemana. Navíc druhé hlasování o jeho kandidatuře dopadlo mnohem hůře, než justiční insideři předpokládali.

Známý pražský bonviván, člen Lions klubu a vůbec veselý kumpán Sváček ovšem může celkem klidně spát. Nevyšel sice Ústavní soud, ale podle zdrojů Palubního deníku z justičních kruhů se v tichosti připravuje jeho přestup na místo místopředsedy pražského vrchního soudu. Za co? Nejspíš za zásluhy a celoživotní práci. Zkušený justiční matador Sváček totiž nemá potíž přátelsky promluvit tu s tím, tu s oním soudcem, který právě řeší případ, po němž je aktuální politická poptávka. Česká justice přece komunikativní soudce potřebuje, zvláště ty, které kolegové kvůli flexibilitě občas titulují doktor Pryž.

Chlemtá jako Babák Poklidný večer v jedné z nejmenovaných pražských restaurací narušila minulé úterý skupinka notně podroušených lidí vedená poslancem Věcí veřejných Michalem Babákem. „To jsme jim to dali, jak jsme tu zasr… sněmovnu rozpustili,“ vyřvával na celou hospodu poslanec notně povzbuzovaný svými příznivci, přepadávaje střídavě dopředu a dozadu.

O poslancově podroušenosti svědčí i to, že po návratu z toalety několikrát omylem usedl ke zcela jinému stolu. Od každého z nich byl přitom poměrně neurvale vykázán. Někteří svědci dokonce hovoří o tom, že se minimálně dva hosté pokusili poslance nasměrovat na jeho místo lehkým kopancem směřujícím do zadních partií těla. Zda byl některý z těchto pokusů úspěšný, se Palubnímu deníku nepodařilo ověřit. Jisté je pouze to, že se Babákova parta uklidnila teprve s příchodem několika vyzývavě oděných slečen. Mezitím se mezi ostatními hosty restaurace vžilo heslo „Chlemtá jako Babák“.

Poslanec Věcí veřejných má s podobnými akcemi své zkušenosti. Při jedné z nich dokonce přišel o pár zubů. Tentokrát v tak velkém nebezpečí nebyl, po úterním dobrodružství si maximálně bude muset dávat pozor při dosednutí na židli.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Auta
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být…
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s pohonem 4×4 i zadokolky
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Technologie
Transcend RDC2: multifunkční čtečka karet pro smartphony (vyzkoušeno)
Messenger už nebude tak brutálně masakrovat fotky. Novým limitem je 4k
4K, HDR a 5× větší úhlopříčka, než má vaše televize. Nový projektor od BenQ stojí jen 40 000 Kč
Panelové prostředí pro aplikace ve Windows žije. Možná si ho brzy osaháme
Vznikl velký výrobce procesorů ARM pro servery, Marvell a Cavium se spojí za 6 miliard $
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít