Firmy přetahují i dělníky

03. října 2016, 00:00 - Václav Herz
03. října 2016, 00:00

Podle našich průzkumů bude potřeba v nejbližších letech obsadit zhruba 70 tisíc pracovních míst, říká Ondřej Wysoglad, ředitel personální agentury AdeccoČR

Zaměstnavatelé se hodně poohlížejí po kandidátech z Bulharska a Rumunska, protože v rámci EU musejí překonat menší množství formálních překážek, říká šéf Hrmy Adecco ČR.

* Jaké jsou v současnosti nejpalčivější problémy pracovního trhu v Česku?

Jednoznačně nejvíce dnes zaměstnavatele trápí nedostatek pracovní síly. Česká republika má díky novým investicím a rostoucí ekonomice aktuálně nejnižší nezaměstnanost v Evropské unii. To je obecně skvělá zpráva, nicméně Hrmy potřebují i nadále nabírat nové zaměstnance a volných pracovníků je dnes na trhu minimum.

Podle našich průzkumů bude potřeba v nejbližších letech obsadit zhruba 70 tisíc pracovních míst, takže každý vhodný kandidát je dnes klíčový. Uchazeči jsou si toho samozřejmě vědomi a mají daleko větší nároky. Kvalifikovaný kandidát si dnes v průměru vybírá ze čtyř nabídek ve svém oboru, takže je v pozici, kdy nemusí dělat velké kompromisy. Dá se říct, že se situace na pracovním trhu v tomto ohledu poslední dobou otočila o 180 stupňů - už si nevybírá zaměstnavatel vhodného zaměstnance, ale zaměstnanec vhodného zaměstnavatele.

* Znamená to tedy, že se firmy i u nižších pozic čím dál častěji přetahují o své pracovníky?

Přesně tak. Zatímco dříve bylo přímé oslovování zaměstnanců s nabídkou lákavější pracovní pozice výsadou vyššího managementu, dnes už je běžnou praxí i u kvalifikovanějších dělníků. S tím se samozřejmě pojí také větší riziko fluktuace. Zaměstnanci jsou dnes méně loajální, práce si tolik neváží a přistupují k ní méně odpovědně, což se podepisuje třeba na pracovní docházce. S podobným přístupem se často setkáváme i u pohovorů. Dříve bylo výjimkou, aby kandidát na pohovor nedorazil, aniž by se předem řádně omluvil, dnes je to poměrně běžný jev.

* Co jako personální agentura můžete firmám při hledání zaměstnanců nabídnout?

Naší hlavní devízou je právě náborové know-how. Příští rok oslavíme na českém trhu pětadvacetileté výročí, takže velmi dobře známe zdejší situaci a máme za sebou cenné zkušenosti. Zároveň také neustále sledujeme nové trendy, které se poslední dobou zásadně mění. To není důsledkem pouze nedostatku pracovníků, ale i generačních změn. Klasické inzerce typu „flexibilita, ochota učit se novým věcem, kreativita“ už dnes moc nezabírají.

Náborové strategie cílené na zástupce mladších generací musí být daleko údernější a kreativnější. Celý proces náboru zároveň musejí být rychlejší a přesně zasáhnout potenciální kandidáty. Pro Hrmy by bylo velmi náročné zaměstnávat takový počet personalistů, kteří by dokázali společně s ostatní agendou zajistit i komplexní náborové aktivity a sledovat novinky na trhu. Řešit nábor prostřednictvím externí agentury je tak pro ně výhodnější.

* Jaké další služby firmám poskytujete?

Služby personálních agentur již dávno nejsou určené pouze velkým společnostem, ale nabízejí řešení i pro malé a střední podniky. Ty se často chtějí plně soustředit na svůj byznys a personální agenda je pro ně nevítanou přítěží. Rostoucí oblibě se proto těší HR outsourcing, kdy personální agentura firmě de facto supluje interní personální oddělení a kromě náboru zajišťuje i veškeré pracovněprávní a administrativní záležitosti, mzdové účetnictví nebo školení personálu.

* Jak lze získat pracovníky ze zahraničí a ze kterých zemí je to nejsnazší?

Zaměstnavatelé se hodně poohlížejí po kandidátech z Bulharska a Rumunska, protože v rámci EU musejí překonat menší množství formálních překážek. Nicméně atraktivní jsou itřetí země jako Ukrajina nebo Indie. Tento trend se samozřejmě promítá i do činnosti personálních agentur, které zajišťují potřebná povolení, ubytování a eliminují problémy spojené s jazykovou bariérou. *

Naší hlavní devízou je právě náborové know-how.

O autorovi| Václav Herz, spolupracovník redakce

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes…
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Technologie
Už i pevným diskem se dá špehovat, funguje jako mikrofon. Hrozba pro bezpečnost
Podruhé a lépe. Surface Book 2 je rychlejší, lépe vybavený a může být zcela tichý
Netflix má již 104 milionů předplatitelů. Příští rok hodlá do obsahu nacpat 8 mld. dolarů
Windows 10 Fall Creators Update: jen malé a někdy nedotažené novinky [recenze]
Bez LTE, zato s Wi-Fi. Praha nabídne v metru bezplatný internet
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít