Finance ohlídá olympionik - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Finance ohlídá olympionik

, Hana Boříková,
Finance ohlídá olympionik
Zdroj: Euro.cz

Sekyra Group

Novým finančním ředitelem a členem představenstva realitní skupiny Sekyra Group, jež v tuzemsku rozvíjí zhruba 70 projektů s investičními náklady v objemu miliard korun, byl jmenován Ondřej Valenta. Bývalý olympionik bude odpovědný za strategické projekty, financování skupiny, reorganizaci holdingové struktury a přechod na mezinárodní účetní standardy. Zaštítit má také controlling a finanční reporting.
Většinu pracovního života strávil Valenta jako investiční bankéř londýnské divize banky Citigroup, kde před odchodem v roce 2004 zastával pozici senior manager. Kariéru zahájil v roce 1998. Po studiu financí na University of Colorado začal pracovat jako analytik Salomon Smith Barney. Specializoval se zejména na oblast private equity, získal zkušenosti z působení na kapitálových trzích v New Yorku, Londýně a Tokiu.
Poslední dva roky působil v ČR jako samostatný finanční poradce v oblasti investičního bankovnictví, přímých investic, projektového financování a podnikové restrukturalizace. Před odchodem do USA reprezentoval ČR v běhu na lyžích, byl členem týmu na ZOH v Lillehammeru. V roce 1993 vyhrál Jizerskou padesátku.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze