Filmový rekord - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Filmový rekord

, Vadim Fojtík,
Filmový rekord
Zdroj: Euro.cz

Barrandov Studio

V loňském roce se na pražském Barrandově točilo nejvíce zahraničních i českých filmů od roku 1989 a výrazně vzrostl i počet natočených reklam. Vše se odrazilo v hospodářských výsledcích společnosti Barrandov Studio za rok 2006. Zisk po zdanění vzrostl meziročně téměř o třetinu a dosáhl 43,8 milionu korun, o rok dříve činil 33,9 milionu.
Loňský provozní hospodářský výsledek dosáhl rekordní výše 65,2 milionu, což představuje meziroční nárůst o 11,5 milionu korun. Tržby za prodej výrobků a služeb se meziročně zvýšily o 4,3 milionu korun na loňských 497,6 milionu. Společnost, jež zaměstnává 330 lidí, loni investovala 281 milionů korun. Nové ateliéry Max stály zhruba 200 milionů.
„Po více než šedesáti letech byl postaven opět nový ateliér, který je největším zvukotěsným studiem v Evropě a který lze rozdělit na tři samostatné ateliéry. Barrandov se touto stavbou stal místem, kde je možné natáčet i ty nejnáročnější hollywoodské projekty,“ říká předseda dozorčí rady Tomáš Chrenek.
Chrenek vkládá naděje do loňského udělení licence pro televizní vysílání plnoformátové digitální TV Barrandov: „Ačkoliv byla licence v průběhu roku zrušena, je pravděpodobné, že tím dojde pouze ke zdržení. Barrandov by se poté proměnil v mediální park, kde se v místě koncentruje celý řetězec filmového a televizního průmyslu.“