Festival přinesl budoucnost do Prahy

18. září 2017, 00:00 -
18. září 2017, 00:00

Future Port Prague představil technologické inovace a jejich využití v byznysu

V pražské tržnici v Holešovicích se ve čtvrtek 7. září uskutečnil nultý ročník festivalu a konference Future Port Prague. Složený byl ze dvou částí - odborné konference, v rámci které v klubu SaSaZu více než tři stovky zástupců managementů mezinárodních korporací i majitelé menších firem a startupů diskutovali společně s největšími tuzemskými i světovými odborníky téma exponenciálních technologií ajejich využití v byznysu.

Paralelně pak celý den probíhal pod širým nebem ve všech přilehlých prostorách klubu festival, na kterém se představily technologické inovace světového formátu.

Scott Amyx, Nell Watson, Kenny Hawk a spol.

Program konference byl dramaturgicky rozdělený na několik technologických oblastí. Po úvodním slově Martina Holečko, spoluzakladatele Etnetera Group, zahájil konferenci Pavel Kysilka, bývalý guvernér ČNB a zakladatel projektu 6D Academy. Následoval první blok zaměřený na VR, AI a IoT, v rámci kterého vystoupila mimo jiné i Nell Watson z kalifornské Singularity University nebo Scott Amyx, influencer a řečník voblasti internetu věcí (IoT), který se ve své inspirativní prezentaci zaměřil na vzájemné propojení všeho právě prostřednictvím IoT, robotizace a automatizace.

V druhém bloku zaměřeném na nové materiály měli návštěvníci možnost seznámit se například s grafenem - nanomateriál tisíckrát tenčí než lidský vlas. Málokdo ví, že je Česká republika samotným epicentrem výzkumu nanovláken.

Inspirativní přednáškou byla ita od Behshada Behzadiho, senior engineering directora v Googlu, který pracuje na Google Assistant. Naživo demonstroval přítomnému publiku to, co všechno již nyní systém umí aco umět bude - být systémem schopným odpovědět na vše.

Elektromobility, drony a kyborgové

Venkovní část festivalu přinesla všem více než 4500 návštěvníků nejen prezentaci nejnovější produktů a řešeních od více než 150 vystavovatelů, ale na dalším pódiu zde po celý den probíhaly téměř bez přestávky inspirativní přednášky dalších 25 řečníků.

Na pódiu se tak vystřídali například Liliana Berezkinová s prezentací o umělých lidských orgánech. Juraj Vaculík s konceptem létajícího auta Aeromobil, Otto Fabri, designér společností Tesla a Faraday Future, nebo Bibop G. Gresta s prezentací o Hyperloop Transportation. Největší pozornost publika si však získal Neil Harbisson z Velké Británie, první oficiálně uznaný kyborg, který má v lebce implementovanou anténu, díky níž slyší světlo.

Areálu dominovala první aréna pro závody dronů v republice a kromě desítek vystavovatelů z oblastí VR, AI, startupů i korporací si návštěvníci mohli prohlédnout kompletní portfolio elektrických vozidel, od autonomního shuttlebusu Navya až po vodíkovou toyotu. *


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Kdo vlastní české hokejové kluby?
Co všechno ovlivnilo zvýšení minimální mzdy letos v lednu?
Vrácení daní 2019 - kdy dostanete daňový přeplatek?
Změny v oddlužení a nezabavitelné minimum v roce 2019
Proč není čistá voda skutečně čistá?
Auta
Škoda Scala je o 70 tisíc dražší než Rapid. Jak si ale…
Mercedes-Benz v ČR opět jedničkou
Videodojmy: Ford Mustang Bullitt
Galerie: Podívejte se, jak v průběhu času rostly ledvinky na BMW řady 7
Nejvíce a nejméně prodávané značky na evropském trhu v roce 2018: VW je suverénní
Technologie
Přeposílání zpráv do maximálně pěti konverzací. WhatsApp limit zavádí globálně
Facebook odstranil stovky manipulativních stránek a účtů ovládaných Ruskem
KVÍZ: Jak dobře znáte seriál Přátelé?
Web úplně bez reklam. S kompletním blokování se zřejmě vytasí Firefox Focus 9
Televizory Sony pro rok 2019: první 8K a dva OLEDy
Hry pro příležitostné hráče