Expanzivní plány - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Expanzivní plány

, Tomáš Skřivánek,
Expanzivní plány
Zdroj: Euro.cz

UniCredit Leasing

Skupina UniCredit Group spojí své národní leasingové společnosti v Německu, Itálii a Rakousku společně s firmami z divize střední a východní Evropy do nového leasingového holdingu UniCredit Global Leasing. Nová společnost, založená letos v dubnu, bude fungovat v rámci korporátní divize.
„Naše mezinárodní síla a silná síť zejména ve střední a východní Evropě umožní nabízet zákazníkům jednotný přístupový bod pro jednotnou kvalitu a transparentnost produktů a procesů, což nás odlišuje od řady konkurentů,“ zdůraznil Vittorio Ogliengo, vedoucí korporátní divize UniCreditu. Leasingové operace UniCreditu se nyní podílejí 20 procenty na tržbách skupiny a 26 procenty na jejím zisku. Vliv leasingové divize posílil především v letošní roce, kdy se součástí UniCreditu stala finanční skupina Capitalia, do níž patří velká leasingová společnost.
V ČR se dvojka tuzemského trhu, CAC Leasing, přejmenuje na UniCredit Leasing ve stejný den jako banka, tedy 5. listopadu. UniCredit Leasing má silné postavení na trzích v Itálii, Rakousku, Chorvatsku, Rumunsku, Česku, Slovensku, Bulharsku a Turecku. Na těchto trzích patří k trojici největších leasingových firem, ale třeba v Německu je až desátým hráčem. „Máme zájem o akvizice v zemích střední a východní Evropy, kde zatím nepatříme mezi lídry,“ řekla týdeníku EURO Regina Prehoferová, ředitelka UniCredit Leasingu.
UniCredit věří, že jeho leasingové společnosti posílí své tržní podíly také díky zvýšení prodejů prostřednictvím mateřské banky. „Příkladem trhů, kde to již funguje, jsou Bulharsko nebo Polsko. Naproti tomu v ČR spolupráce moc nefunguje především kvůli tomu, že velkou část leasingových operací tvoří pronájmy automobilů. Tyto transakce se uzavírají u prodejců a je těžké do nich zapojit banku,“ dodala Prehoferová. UniCredit Leasing je vedoucí leasingovou společností v Evropě. V loňském roce financoval nové obchody v hodnotě 13,2 miliardy eur.