Expanze s chemikáliemi - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Expanze s chemikáliemi

, Vadim Fojtík,
Expanze s chemikáliemi
Zdroj: Euro.cz

Univar

PRAHA (foj) – Přední světový distributor chemikálií, společnost Univar N. V., expanduje do střední Evropy. Firma oznámila založení dvou nových poboček Univar Czech se sídlem v Praze a Univar Hungary v Budapešti. Nové pobočky zahájily svoji činnost oficiálně 1. února. Univar tím pokračuje s rozšiřováním své působnosti ve střední a východní Evropě, když před nedávnem založil pobočku v Polsku, Univar Poland.
„Nové společnosti v České republice a Maďarsku představují další základny pro rozšiřování našich aktivit v oblasti průmyslových chemikálií, potravinových přísad a průmyslového spotřebního materiálu,“ konstatoval generální ředitel firmy pro střední a východní Evropu Heinrich Kluewer. Univar chce rozšiřováním sítě prohloubit vztahy s dodavateli a poskytnout místním zákazníkům přístup k větší škále sortimentu prostřednictvím své globální dodavatelské sítě. Do Česka a Maďarska Univar přilákaly především zdejší dynamicky se rozvíjející trhy.
Univar N. V. je jedním z největších distributorů průmyslových chemikálií a poskytovatelů souvisejících služeb. Firma, která působí v Evropě a Severní Americe loni dosáhla obratu 5,3 miliardy dolarů a zisku před zdaněním 162,3 milionu dolarů. Univar zaměstnává 6 700 lidí.