Expanze pokračuje - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Expanze pokračuje

, Vadim Fojtík,
Expanze pokračuje
Zdroj: Euro.cz

Ocelářství

PRAHA (foj) – Společnost LNM Holdings pokračuje v mohutné expanzi ve střední a východní Evropě. Zástupci ocelářského kolosu koncem minulého týdne oznámili, že s polským ministerstvem financí podepsali privatizační smlouvu na prodej majoritního podílu ve firmě Polskie Huty Stali. Hodnota privatizačního projektu se pohybuje kolem dvou miliard amerických dolarů, a to včetně finanční půjčky na další provoz polských hutí a nákladů na restrukturalizaci firmy, především odstupné a sociální programy pro propuštěné hutníky.
Polskie Huty Stali jsou s roční produkcí kolem šesti milionů tun největším polským výrobcem oceli. Firma s více než patnácti tisíci zaměstnanci ovládá 70 procent polského trhu s ocelí, do její skupiny patří čtyři hutě: Sendzimir, Katowice, Florian a Celder.
Společnost LNM Holdings již letos v lednu ovládla majoritní balík akcií největší české ocelárny – ostravské Nové huti.
Prostřednictvím ovládané společnosti Ispat Sidex v Rumunsku a Ispat Nová huť je LNM Holdings na prvním místě v produkci oceli ve střední a východní Evropě. LNM navíc hodlá v expanzi pokračovat i nadále. Společnost již několikrát zopakovala, že se hodlá zúčastnit privatizace Vítkovice Steel.
LNM Group je s roční produkcí přes 35 milionů tun světovou dvojkou ve výrobě oceli. Loňské tržby skupiny přesáhly dvanáct miliard dolarů. Včetně společnosti LNM Holdings a Ispat international zaměstnává firma po celém světě 120 tisíc lidí.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze