Expanze Marriottu - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Expanze Marriottu

, Kateřina Menzelová,
Expanze Marriottu
Zdroj: Euro.cz

Luxembourg Plaza

Praha (men) – Developerská společnosti Orco Property Group a hotelový řetězec Marriott Hotels International uzavřely smlouvu na provoz 161 pokojů ve tříhvězdičkovém Courtyard by Marriott Hotelu v novém projektu Luxembourg Plaza v Praze na Vinohradech. Provoz hotelu bude zahájen v roce 2005 a smlouva je uzavřena na 25 let.
Multifunkční komplex Luxembourg Plaza zahrnuje téměř 23 tisíc metrů čtverečních kancelářských prostor, jež jsou společným projektem společností Orco Property Group a TriGránit Development Corporation, a hotel, jehož jediným vlastníkem je Orco Property Group. Ubytovací zařízení bude prvním Courtyard by Marriott Hotelem v České republice. Nyní provozuje v Praze řetězec Marriott hotely Prague Marriott Hotel, Renaissance Prague Hotel, Ramada Hotel a Longin Center Marriott Executive Apartments.
Luxembourg Plaza, která bude dokončena v roce 2005, je osmipodlažní moderní budova se zahradu na vnitřním nádvoří, částečně zakrytou atriem. Projekt navrhla společnost Arquitectonica sídlící v Miami, která se zabývá designem kancelářských budov, nákupních center a hotelových projektů v Severní i Jižní Americe, západní Evropě a na Dálném východě. Luxembourg Plaza je jejich prvním projektem ve střední Evropě. Náklady na něj představují více než 50 milionů eur.
Orco Property Group je investorem, developerem, správcem nemovitostí a provozovatelem hotelů, ve střední Evropě. Na trhu působí od roku 1991. Od roku 2000 je Orco veřejně obchodovatelnou společností na burze Euronext v Paříži. Obrat firmy, v jejímž čele stojí zakladatelé Jean-Francois Ott a Silvano Pedretti, vzrostl v loňském roce o 40 procent na 13,5 milionu eur. V letošním roce očekává vedení další nárůst o 30 procent.
Společnost TriGránit Development Corporation se sídlem v Budapešti byla založena roku 1997 a jejími akcionáři jsou Šándor Demján, EBRD a AIG-CET. Firma dokončila developerské projekty v hodnotě více než jedné miliardy eur. Mezi nimi figuruje například nákupní centrum Polus Center a WestEnd City Center v Budapešti a Polus City Center a Millenium Office Towers v Bratislavě. Luxembourg Plaza bude prvním projektem maďarské společnosti v České republice.