EXPANZE DO STŘEDU EVROPY - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

EXPANZE DO STŘEDU EVROPY

, (red),
EXPANZE DO STŘEDU EVROPY
Zdroj: Euro.cz

Unicredito Italiano

Italská bankovní skupina Unicredito Italiano hodlá získat kontrolní podíly v některých bankách ve střední a východní Evropě. „Právě nakupujeme banku v Chorvatsku a mimoto se soustředíme na Bulharsko a Českou republiku, prohlásil na tiskové konferenci šéf banky Alessandro Profumo. Prostřednictvím polské filiálky chce Unicredito Italiano vstoupit rovněž na litevský trh.

Banka expanduje, i když se jí vloni nepodařilo posílit svou základnu fúzí se španělskou Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA). Zatím je přítomna pouze v Polsku, kde vloni koupila polovinu banky Pekao za zhruba miliardu dolarů. „Naším cílem je vytvořit bankovní síť v celé střední Evropě, dodal Profumo.

Letos se Italové zúčastní privatizace největší bulharské banky Bulbank a zájem mají také na vstupu do tamní třetí největší banky United Bulgarian Bank. V Chorvatsku se uchází o nákup domu Rijecka Banka, napsal Wall Street Journal. V případě České republiky zatím konkrétní názvy bank nepadly.

Unicredito Italiano byla dlouhou dobu považována za jednu z nejdynamičtějších bank. Nepodařilo se jí však úspěšně začlenit do konsolidačního úsilí na italském bankovním trhu, částečně prý kvůli protitlakům ze strany italské centrální banky a vlivného komerčního ústavu Mediobanca.