EXPANZE DO HYPOTÉK - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

EXPANZE DO HYPOTÉK

, Marcela Dolečková,
EXPANZE DO HYPOTÉK
Zdroj: Euro.cz

Barclays a Woolwich

Londýn (Reuters) – Finanční dům Barclays, který je podle tržní hodnoty čtvrtou největší britskou bankou, kupuje za 5,4 miliardy liber 8,1 miliardy dolarů) hypoteční banku Woolwich. Transakce proběhne zčásti v hotovosti a zčásti výměnou akcií.
Jde o přátelské převzetí, které by mělo usnadnit situaci oběma bankovním institucím. Barclays by chtěla expandovat do hypoték i do internetového bankovnictví, a banka Woolwich se tak má stát hypoteční divizí nového finančního ústavu.
Společně mají oba peněžní domy šestnáct milionů drobných zákazníků a 1,4 milionu uživatelů internetových bankovních služeb.
Akcie společnosti Woolwich, které jsou už řadu měsíců pod výrazným tlakem, reagovaly na oznámení obou firem zpevněním na 337,5 pence. Barclays je ochotna zaplatit za jednu akcii kupované banky čtyřprocentní prémii nad závěrečnou kótací z minulého čtvrtka čili 352 pencí.
Britští pozorovatelé k tomu dodávají, že se o banku Woolwich nezajímal jen Barclays, protože hypoteční obchody chce rozšířit také největší retailová britská banka Lloyds, a ta údajně mohla mít na Woolwich také zálusk. Rozšířená banka očekává, že by mohla uspořit 240 milionů liber ročně.