Entrée Restaurant

26. června, 00:00 - Klára Donathová
26. června, 00:00

Je snadné být nadšený pokaždé, když vejdete. Restaurace funguje jako hodinky a jídlo je jednoduše skvělé

Olomoucká restaurace Entrée rozhodně neusnula na vavřínech a při každé návštěvě mě přesvědčí o tom, že v České republice patří mezi absolutní špičku. Abyste se tu cítili příjemně, to zajistí krásný a zároveň pohodlný interiér. Nebudete se tísnit u malých stolů a koukat sousedům do talíře. Mají tu stůl pro každou příležitost. Chcete-li se dívat kuchařům doslova pod ruce, nechte se posadit u velkého stolu přímo proti otevřené kuchyni. Vejde se k němu až dvanáct osob. Uvidíte a uslyšíte vše od komunikace s obsluhou po tu mezi kuchaři.

Možná vás překvapí, jaký mají mladý šéfkuchař Přemek Forejt nebo jeho zástupce Jiří Dittrich ve svém týmu respekt. Věkový průměr personálu se dost možná pohybuje pod třicítkou, přesto tu hierarchie funguje příkladně a před hosty se osobní rozpory nikdy neřeší.

Pro slavnostní chvíle je zase ideální kulatý stůl uprostřed restaurace pod skleněnou světelnou instalací, která je dominantou podniku. Budete uprostřed všeho dění, a přesto budete mít dostatek soukromí. Zkrátka v interiéru dává všechno smysl. I když třeba restauraci navštívíte sami, vybere vám obsluha takový stůl, u kterého se budete cítit jako vítaný host, a ne jako na hanbě.

Nabídka restaurace se mění podle dnů v týdnu a denní doby. Ve všední den kolem poledne je k dispozici polední nabídka, která v ničem nepřipomíná stokorunová meníčka běžná v českých restauracích. Na výběr je mezi předkrmem a polévkou, třemi hlavními chody, z nichž jeden je bezmasý, a objednat si můžete samozřejmě i dezert. Dva chody vyjdou na 265 korun, kompletní tříchodové menu pak na 295 korun, což je s ohledem na podávaná jídla skoro směšné. Nově si můžete dát i přes oběd zkrácené degustační menu, takže o nic nepřijdete, ani když se vám nepoštěstí strávit v Olomouci večer. Zcela vážně říkám, že se vyplatí zajet si vlakem na výlet do Olomouce a jít do Entrée na oběd. Během víkendů platí přes poledne v podstatě zkrácená verze menu večerního, takže máte příležitost ochutnat všechny základní stavební kameny nabídky podniku.

Večeře je samozřejmě ještě lepší variantou, a protože restaurace je otevřená už od pěti hodin, bez problémů stihnete i vlak zpět. Můžete vybírat a la carte ze sekcí nazvaných Zahrada, Voda a Pevnina a před pár měsíci přibyla možnost objednat i předkrm a hlavní jídlo určené ke sdílení mezi více osobami. Kromě toho si můžete dát rovněž degustační menu, které vám za cenu 850 korun vřele doporučuji. Ochutnáte to nejlepší z nabídky a budete odcházet velmi spokojeni.

V rámci degustačního menu můžete zkusit například velmi výrazné a svěží ceviche ze pstruha, který se 24 hodin marinuje v kombuče, s tapiokovými chipsy, tenoučkými plátky jablka, citronovým pyré a mořskou řasou. Chodem, který vás dostane, je tafel pho. Jídlo odkazující na rakouský tafelspitz a populární vietnamskou polévku pho. Kombinuje obojí. Hovězí vývar je silný, po vietnamsku kořeněný i s lehkou kyselkavostí. Je v něm jen zelenina a plátky hovězího masa, rýžové nudle typické pro pho chybějí. Morkovou kost podávanou tradičně k tafelspitzu nahrazuje morková pěna s kousky křupavého opečeného chleba servírovaná v rozříznuté vybělené morkové kosti. Máte-li rádi morek, zaručuji vám, že v lepší podobě ho ochutnáte jen stěží. Místo jablečného křenu alternuje salátek z jablek marinovaných v křenu wasabi a smažené brambory s cibulkou – variace na japonskou omeletu okonomiyaki.

Tohle výborné, zábavné a promyšlené jídlo je skvělým dokladem toho, proč je Entrée místem udávajícím trendy současné české gastronomie a patřícím mezi nejlepší podniky, které u nás můžete navštívit. Na rozdíl od těch pražských vás ale posezení nezruinuje a podnik vás bude bavit, i když budete chodit opakovaně. Pokaždé objevíte v menu něco nového, co jinde neochutnáte.

V Entrée mě moc baví i dobře sestavená vinná karta, která se od otevření podniku neuvěřitelně změnila k lepšímu, a také očividný pokrok místní barmanky Terezky. Vymýšlí a připravuje stále nové drinky, které si můžete k obědu či večeři dát. Zkuste třeba Five o’clock gin podávaný v čajovém šálku samozřejmě s ginem a čajem Darjeeling, s medem a plátkem citronu a také obří máslovou sušenkou ve tvaru psíka. Zkrátka takový silnější čaj o páté. A tak je to tu se vším. Dobré nápady, vtipné a krásné provedení. To už je myslím dostatečný důvod se do Entrée vypravit.

Entrée Restaurant ? Ostravská 1, Olomouc ? t: 585 312 440 ? e: info@entree-restaurant.cz ? www.entree-restaurant.cz ? šéfkuchař: Přemek Forejt

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít