Emotivní příběh farmáře Humberta

18. září 2017, 00:00 - Václav Herz
18. září 2017, 00:00

Nespresso představuje příběhy skutečných kolumbijských farmářů, se kterými spolupracuje

Uspokojit nejen vysoké nároky spotřebitelů, ale zároveň věnovat pozornost oblasti, odkud káva ukrytá v kapslích pochází, a především jejím pěstitelům -o to se značka Nespresso snaží již téměř 15 let prostřednictvím svého programu Nespresso AAA Sustainable Quality .

Součástí projektu zaměřeného na udržitelnost pěstování a výrobu kávy je také nejnovější komunikační kampaň, v níž Nespresso široké veřejnosti představí několik farmářů, se kterými přímo spolupracuje. Na jejich životních příbězích chce ukázat, jak zásadní vliv mohou mít některá rozhodnutí této společnosti.

Nejdůležitější roli ve světě Nespresso vždy hrála a stále hraje samotná káva. Její kvalitu ovlivňuje mnoho faktorů, od přírodních podmínek přes pěstební postupy farmářů až po zpracovací procesy. Aby Nespresso zaručilo, že kvalita kávy bude vždy konzistentní a na té nejvyšší úrovni, spustilo již v roce 2003 program Nespresso AAA Sustainable Quality . Do programu se zapojily tisíce zemědělců z Mexika, Kolumbie či Kostariky. Všichni se zavázali k pěstování kávy metodami, které jsou trvale udržitelné a šetrné k životnímu prostředí. Dnes spolupracuje s více než 70 tisíci pěstitelů z 12 zemí světa, přičemž jejich produkce představuje více než 80 procent celkového objemu kávy Nespresso. A právě tito reální pěstitelé nyní prostřednictvím nové komunikační kampaně Nespresso seznamují diváky a čtenáře s procesy zpracování kávy a zároveň jim odhalují své životní osudy, které zapojení do tohoto projektu udržitelnosti významně ovlivnilo.

Celý příběh kampaně se odehrává v kolumbijském městečku Jardin, kde společnost Nespresso ve spolupráci s místním družstvem vybudovala zpracovatelské centrum, kam mohou farmáři přinést své kávové třešně a získat z nich zrna způsobem, který vždy zaručí jejich konzistentní a špičkovou kvalitu.

Přestože původním záměrem bylo především zajistit stabilní kvalitu kávy, ukázalo se, že postavení centra má na celou komunitu mnohem větší dopad.

Díky kvalitnější kávě dosahují pěstitelé vyšších zisků a zároveň centralizovaným zpracováváním ušetří mnoho času. Během období sklizně jde až o pět hodin denně, které mohou nyní věnovat rodině, přátelům a osobním zálibám. *

Humberto. Zapálený pěstitel kávy díky času i prostředkům, které ušetřil zpracováním kávy v družstvu, dokázal podporovat svou dceru v jejím zájmu o motýly natolik, že mohla začít studovat biologii na univerzitě. Je jedním z pěstitelů, díky nimž si milovníci kávy po celém světě mohou každý den dopřávat šálek lahodné kávy Grand Cru značky Nespresso.

O autorovi| Václav Herz, herz@mf.cz


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Kdo vlastní naše mobilní operátory?
Kam se pohne cena elektřiny? A je lepší fixace, nebo aukce?
Chcete si pořídit zbrojní průkaz? Musíte zvládnout přísné testy
Silniční daň: 7 praktických otázek a odpovědí
Test: víte, jakou daňovou slevu můžete použít?
Auta
Dvojitá premiéra: Berlingo Van a Partner
Modernizovaná Škoda Superb prozrazena. Podívejte se, jak jí to sluší s novými světly
Nové BMW 7 dostalo v rámci faceliftu o 40 % větší masku a o 25 koní slabší dvanáctiválec
Škoda v Ženevě představí malý crossover. Bude to sériový Vision X křížený se Škodou Scala
Nejen Hilux. Také z VW Amarok může být speciál pro jízdu za polárním kruhem
Technologie
LHC možná dostane nástupce. Nový urychlovač CERNu bude dlouhý 100 km
Turing bez ray tracingu vyjde jako GeForce GTX 1660 Ti. Ponese 1536 shaderů a GDDR6
Stell SHO 8055 Pro: pověste na zeď i ten největší televizor (vyzkoušeno)
Apple představil další batoh pro iPhony. Bateriové pouzdro stojí 3500 Kč
Velké zlevnění pamětí. DDR4 zlevní už do března o 20 %, ceny SSD padnou až o polovinu
Hry pro příležitostné hráče