Dům přes dva státy - Euro.cz

Přihlášení

Dům přes dva státy

, Mgr. Rudolf Marek,
Dům přes dva státy
Zdroj: Euro.cz

Media Online Mgr.

PRAHA (rek) – Největší český portál o bydlení Tvujdum.cz expanduje na německý a rakouský trh. K současné adrese proto na webu přibudou Deinwohnen.de a Deinwohnen.at. „Budeme žít podobně jako v Čechách z reklamy,“ uvedl pro týdeník EURO Ladislav Smetkovský, generální ředitel Media Online, která portál provozuje. „Naše vlastní náklady to nijak podstatně nezvýší,“ dodal. Firma počítá pro příští rok s obratem jeden milion eur. V Česku by se měly tržby zvýšit na půl milionu eur a nové akvizice v němčině by měly přinést rovněž půl milionu.
Portál má několik redaktorů v Německu a Rakousku, kteří budou pracovat pro německé verze. Veškeré zázemí bude řízeno nadále z Prahy, odkud budou zahraniční portály doplňovat překlady českých článků. Stejně tak se statě německy píšících autorů objeví v českém překladu.
Odborný portál založený v roce 1998 získal do současnosti asi 150 tisíc čtenářů. Media Online může novými tituly oslovit dalších bezmála 36 milionů uživatelů internetu. „Zvyšování objemu prodané inzerce a nárůst počtu čtenářů je pro nás prioritou. Za pět let vydávání Tvujdum.cz a Tvojdom.sk nebyla společnost nikdy v červených číslech, a to i přes značné částky investované do vývoje a marketingu. V letošním roce skončí Media Online s objemem prodané inzerce přes 400 tisíc eur a rekordní návštěvností 240 tisíc čtenářů za jediný měsíc,“ prohlásil Ladislav Semetkovský.
Media Online chce v příštím roce rovněž integrovat českou databázi realit s databázemi v Německu a Rakousku. V Německu je podle dostupných údajů zhruba šest tisíc realitních kanceláří, které by se mohly stát zákazníky portálu Deinwohnen.de.