DUKLA STROJÍRNY

22. června 2015, 00:00 -
22. června 2015, 00:00

Pavel Matoušek generální ředitel Společnost Dukla strojírny, český výrobce kotlů, kotelen a spaloven městských odpadů patřící do průmyslové skupiny Safichem Group, jmenovala generálním ředitelem Pavla Matouška (46). Pavel Matoušek kariéru odstartoval v polovině 90. let ve společnosti Korado nejprve jako vedoucí výroby a následně jako projektový manažer při budování nového závodu v České republice. Později byl z pozice manažera fúzí a akvizic jmenován do pozice vedoucího firemního financování a controllingu, včetně kontroly dceřiných společností v ČR, Německu, Rakousku, Polsku, Bulharsku a Rusku. Téměř dva roky pracoval jako ředitel projektu v investiční skupině M. L. Moran.

Od října 2004 do srpna 2007 zastával funkci generálního ředitele firmy Motoco. V USA se v týmu manažerské společnosti Alix Partners podílel na restrukturalizaci. Od srpna 2011 byl Pavel Matoušek téměř dva roky generálním ředitelem firmy Elfe, jež se specializuje na výrobu zařízení pro offshore těžbu ropy. Matoušek vystudoval Podnikohospodářskou fakultu VŠE v Praze a Elektrotechnickou fakultu ČVUT. Dále získal titul MBA na Prague International Business School. Hovoří anglicky, německy a rusky. Ve volném čase se věnuje sportu, zejména cyklistice, lyžování a golfu.

1 LEASEPLAN ČR Eva Lindnerová • obchodní a marketingová ředitelka Eva Lindnerová byla jmenována obchodní a marketingovou ředitelkou společnosti LeasePlan Česká republika. Ve funkci nahradila Vladana Jesenského, který z firmy odešel na konci března.

Manažerskou dráhu započala Eva Lindnerová na konci 90. let v americké společnosti Trane, zabývající se výrobou tepelných a klimatizačních jednotek, kde působila ve vedoucích pozicích v regionu centrální a východní Evropy a vypracovala se až do funkce generální ředitelky pro Českou republiku a Slovensko. V letech 2011 až 2013 se věnovala konzultační činnosti. Poté působila ve společnosti AB Facility patřící do skupiny Penta Investments, kde nejprve pracovala jako finanční ředitelka a nakonec jako ředitelka pro strategii a inovace. Od února letošního roku byla investiční ředitelkou ve finanční společnosti Equity Solutions.

Lindnerová získala titul MBA na University of New York in Prague a je držitelkou prestižního certifikátu Six Sigma Green Belt. Mezi své koníčky řadí rodinu, sport a cestování.

2 M2C Oldřich Rutar • operations director Společnost M2C, která působí v oboru security a facility managementu, expandovala do Rumunska. Dosavadní operations director M2C Oldřich Rutar (34) bude mít nyní na starost další zahraniční pobočku a řídit tak celkem osm zemí.

Ve společnosti M2C působí Oldřich Rutar pět let. Začínal v divizi obchodních center jako zástupce divizního ředitele. Poté, co vedl týmy v Bulharsku a Polsku, sbíral zkušenosti v pozici ředitele divize administrativních budov a hotelů. Následně byl jmenován provozním ředitelem holdingu. Kariéru započal ve francouzské společnosti Carrefour, dále působil ve společnostech Klepierre, BNP, Vinci a DTZ.

Rutar je ženatý a má dvě děti. Hovoří anglicky, francouzsky a částečně španělsky.

Mezi jeho koníčky patří golf, aikido a moderní technologie.

3 AEGON POJIŠŤOVNA Eva Krutáková • specialistka komunikace Specialistkou komunikace v pojišťovně Aegon se stala Eva Krutáková. Bude zajišťovat kompletní komunikaci s médii či veřejností a interní komunikaci společnosti. Ve funkci nahrazuje Ivanu Dingovou.

Eva Krutáková přichází z agentury AMI Communications, kde se několik let věnovala péči o klienty z oblasti financí a služeb. Pracovala zde pro společnosti jako Česká pojišťovna, Moravský peněžní ústav, Unie vydavatelů či charitativní projekt Čtení pomáhá. Zodpovídala také za interní komunikaci agentury. Vystudovala obor marketingová komunikace na Fakultě multimediálních komunikací ve Zlíně a také mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

4 O2 SPORT Jan Raděj • vedoucí marketingu Marek Kindernay • výkonný ředitel Anna Lenerová • vedoucí obsahu Novou tváří ve vedení připravovaného kanálu O2 Sport se stal Jan Raděj, který bude zodpovědný za rozvoj obchodních a marketingových aktivit sportovního programu.

Jan Raděj přichází do O2 po téměř tříleté zkušenosti v televizi Nova, ve které působil jako brand manažer celé skupiny. V posledních měsících měl na starost také vedení placené televize Nova Sport. Zkušenosti z oblasti marketingu získal ve společnosti Vodafone Česká republika. Vystudoval International Institute of Tourism and Management v Praze a v rakouském Semmeringu. Titul MBA získal na European University Barcelona.

Výkonným ředitelem O2 Sport je Marek Kindernay. Za akvizice nových kanálů pro O2 TV i sportovních práv pro O2 Sport je zodpovědná šéfka obsahu Anna Lenerová. PR aktivity kanálu O2 Sport bude i nadále zastřešovat tiskové oddělení O2.

5 TOS HOSTIVAŘ Yafim Sushchtys • konstruktér Josef Kopřiva • konstruktér Pravoslav Nykodým • vedoucí konstruktér Podnik TOS Hostivař – HOL-MONTA v první polovině roku posílil nově vybudované konstrukční oddělení, do kterého nastoupila trojice zkušených konstruktérů.

Od začátku března 2015 působí v TOS Hostivař konstruktér Yafim Sushchtys (25), který v Česku žije tři roky. Studoval na ČVUT v Praze a na Běloruské národní technické univerzitě v Minsku. Během studií absolvoval stáž v běloruském strojírenském podniku Belaz a v českém ZPA Pečky. Nyní má na starost mimo jiné digitalizaci původní projektové dokumentace.

Další posilou konstrukčního oddělení je Josef Kopřiva (33), který vystudoval obor výrobní stroje a zařízení na ČVUT v Praze a pracoval jako konstruktér obráběcích strojů v několika strojírenských společnostech, naposledy jako senior konstruktér ve firmě Hestego. Pravoslav Nykodým (33) nastoupil v TOS Hostivař do funkce vedoucího konstruktéra. Po studiích na ČVUT působil osm let jako hlavní konstruktér v nadnárodní společnosti Erwin Junker Grinding Technology. Bude se zabývat především vývojem nových technologií brusek.

6 TATRA TRUCKS Hana Bobrovská • personální ředitelka Součástí nejužšího vedení společnosti Tatra Trucks se stala Hana Bobrovská, která převzala vedení personálního úseku. Do společnosti přichází se zadáním zajistit dostatek kvalifikovaných zaměstnanců a vybudovat nový systém personální práce zaměřený na vzdělávání, rozvoj a vzájemnou spolupráci. Ve funkci nahradila Libora Bartoně, který pozici vykonával osm let až do loňského října a nyní působí v dceřiné společnosti Taforge.

Hana Bobrovská má zkušenosti zejména z výrobní oblasti, ve které se pohybovala posledních 12 let.

Vystudovala personální management, obor pedagogika a andragogika na UJAK Praha. Má zkušenosti z oblasti NLP, štíhlé výroby a bezpečnosti práce. Praxi v oboru personalistika zahájila v roce 1997 jako HR manažerka společnosti ABB. Po krátkém působení v personální agentuře vykonávala v letech 2002 a 2003 tutéž funkci ve společnosti U & Sluno. Odtud přešla do pozice vedoucí personálního oddělení francouzské firmy Saft Ferak. Bobrovská hovoří anglicky, volný čas ráda tráví čtením, prací na zahradě či posezením s rodinou a přáteli.

7 OKIN GROUP Martin Machala • marketingový ředitel Společnost Okin Group, poskytovatel podpůrných služeb v oblastech business process services a facility management, posílila svůj marketingový tým. Do jeho čela v květnu nastoupil Martin Machala. Jeho úkolem je komplexně řídit marketingovou komunikaci Okin Group, posilovat obraz společnosti a zajišťovat úspěšný vstup služeb na trh.

Machala získal během téměř dvacetileté praxe zkušenosti z oblasti grafického designu, idea makingu a marketingové komunikace. Pracoval jako art director ve společnosti LHMS nebo jako head of art ve společnosti Wunderman. Podílel se na projektech klientů Telefónica O2, Škoda Auto, Ford, Microsoft nebo Marks & Spencer. Zajímá se o historii Formule 1, rád vaří a ze sportu si nejvíce oblíbil cyklistiku.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Chcete mít jako živnostník slušný důchod?
Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Auta
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za…
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Technologie
Hodinky Misfit Command jsou trochu chytré a vydrží nabité celý rok
Vypnete lokalizační služby a vyjmete SIM. Android vás může sledovat i tak
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Galaxy S9 uvidíme už za sedm týdnů. Samsung jej přiveze na CES 2018
Herní počítač pod stromeček II: levná sestava do 20 tisíc [Vánoce 2017]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít