Dokončeno, prodáváme - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Dokončeno, prodáváme

, Kateřina Menzelová,
Dokončeno, prodáváme
Zdroj: Euro.cz

Empiria

PRAHA (men) – Developerská společnost ECM dokončila rekonstrukci budovy Empiria, bývalého Motokovu, v Praze 4 na Pankráci. Objekt je součástí projektu City neboli pražského Manhattanu, jehož celkové náklady jsou vyčísleny na osm miliard korun.
Administrativní budova Empiria, jejíž rekonstrukce stála 600 milionů korun, nabídne přes 22 tisíc metrů čtverečních prostor. „V současné době je objekt z 80 procent obsazen. Očekáváme, že nájemce zbylých prostor seženeme do konce letošního roku,“ řekl týdeníku EURO Karel Vavruška, project manager společnosti ECM. V blízkosti Empirie nabízí kanceláře i další společnosti jako Passerinvest Group a Raiffeisenbank. Vavruška se nicméně neobává, že by se zájemce o volné plochy v Empirii sehnat nepodařilo. „Nabízíme lepší dopravní dostupnost, objekt je přímo u stanice metra,“ dodává.
Vedení ECM již dříve připustilo, že budovu Empiria prodá. „ECM má stejnou strategii jako jiní developeři. Poté, co budovy postaví nebo rekonstruují a zajistí nájemce, nemovitosti prodají realitním investorům,“ říká Vavruška. Dodal, že ve většině případů se tak děje během jednoho roku po dokončení objektu. ECM prý jedná s více zájemci. „Je to dlouhodobá záležitost,“ uzavírá Karel Vavruška.