Dočká se i Česko - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Dočká se i Česko

, Karel Greif,
Dočká se i Česko
Zdroj: Euro.cz

Jaký je vztah ke golfu ředitele pro obchod a marketing SAP ČR

Týdeník EURO hovořil s Radomírem Kolaříkem, ředitelem pro obchod a marketing společnosti SAP ČR, jež je pořadatelem turnaje Deutsche Bank SAP Open.

Jaké bylo vaše první setkání s golfem?
Už jako kluk jsem navštěvoval s rodiči hřiště v Šilheřovicích. Tenkrát jsem s golfem jako sportem ještě nezačal, ale rád jsem se chodil dívat, jak jim ten míček krásně lítá. Věděl jsem sice, co je par, ale svoji vlastní golfovou zkušenost mám až z roku 1998. Bylo to při turnaji ve Štiříně. Tam jsem pomaličku sbíral golfové zkušenosti. Vážněji jsem se začal věnovat golfu o rok později, když jsem si koupil svoji první sadu holí.

Sledujete sportovní golf?
Snažím se především hrát. Mám spoustu kamarádů golfistů, s nimiž jezdíme na turnaje, a tam se samozřejmě bavíme o výsledcích a předních světových hráčích.

Jaký je váš největší golfový zážitek?
Určitě je to Deutsche Bank SAP Open, na němž jsem letos již podruhé. Máte možnost vidět na vlastní oči hráče, které znáte pouze z televize, nebo jste si o nich měli možnost číst. Musím říct, že je to pro mě opravdu nová golfová dimenze a neopakovatelná událost. Minulý rok jsem zde strávil celý turnaj a pečlivě si všechno prošel. Bylo skvělé sledovat nejenom precizní hru profesionálů, ale pro mě jako pro nováčka bylo velmi poučné sledovat taktiku jednotlivých hráčů.

Sledujete nějaký rozdíl mezi oběma ročníky?
V zásadě ne. Turnaj je opět skvěle obsazen včetně hlavní hvězdy Tigera Woodse. Je ale příjemné vidět, že vycházejí také nové mladé hvězdy, jako třeba Justin Roose, Greg Owen nebo Nick Daugherty.

Kdo je vaším favoritem?
Je to rozhodně Alex Čejka. Po druhém dni se drží skvěle a já bych mu jen přál, aby dotáhl další dvě kola do vítězného konce.

Má vaše firma do budoucna golfový plán, který byste chtěli uskutečnit?
Naše pozice na trhu nám poskytuje celou škálu možností nejenom při spolupořádání turnajů, jako je ten v Německu. Svoji aktivitu bychom chtěli směřovat také do České republiky.

Můžeme se tedy těšit na turnaj v Česku?
Určitě to máme v plánu.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze