DOBRÝ FLIGHT I POČASÍ - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

DOBRÝ FLIGHT I POČASÍ

, Jiří Reichl,
DOBRÝ FLIGHT I POČASÍ
Zdroj: Euro.cz

Krávy už mezi jamkami neběhaly

Na pátý ročník turnaje Valor Cup se v sobotu 5. srpna sjela do Mariánských Lázní více než stovka hráčů a přívrženců golfu Přibližně osm desítek z nich se postavilo krátce před desátou dopoledne na odpaliště, aby zahájili již tradiční soutěž, kterou organizuje rakousko–švýcarská společnost zabývající se správou kapitálu a privátním bankovnictvím Valor. Ta letos květnu otevřela svou pobočku také v Praze.

„Valor sponzoruje golfové turnaje například v Itálii, Rakousku i v dalších zemích. Většinu našich klientů tvoří manažeři a ředitelé velkých firem, kteří hrají golf. Není proto jednodušší způsob, jak zjistit, co od nás požadují a očekávají, než je pozvat na golf a tam si o tom s nimi popovídat, vysvětluje důvody, které vedou společnost k organizování turnajů, její výkonný ředitel Robert Boukal.

Boukal nebyl jen pořadatelem turnaje, ale také jeho aktivním účastníkem. Skončil na čtvrtém místě, s čímž byl spokojen. „Dařilo se mi vcelku dobře, měli jsme dobrý flight a i počasí vycházelo, takže jsem spokojený, usmíval se po skončení Valor Cupu. Přestože je Rakušan a žije ve Vídni, začínal s golfem právě v Mariánských Lázních. „Není to žádná záhada. Můj otec se zná s lidmi, kteří se v Mariánských Lázních pohybují kolem golfu, a navíc mám odtud manželku, vysvětluje Boukal.

Ke golfu ho přivedl prezident mariánskolázeňského klubu Oldřich Tobrman. „Jednou mi navrhl, abych to zkusil, a já jsem řekl proč ne. A druhý den jsme šli na hřiště, vzpomíná na začátky své golfové kariéry. Boukal tvrdí, že golfu se propadá okamžitě. „Jakmile jsem odpálil první míč, tak jsem věděl, že tento sport mě bude určitě bavit, říká. Muž, jenž díky své manželce a synovi mluví také trochu česky, tvrdí, že nejzajímavější pro něj na golfu je, že tato hra umožňuje i dospělému člověku měnit se a formovat. „Golf vede hráče k disciplíně a kázni. Musí na sobě neustále pracovat, ale přitom je krásné, že se může měřit díky hendikepům i s těmi nejlepšími.

„Česká republika sice nemá mnoho golfových hřišť, ale ta čtyři osmnáctijamková jsou velmi kvalitní. Jsem přesvědčen o tom, že hřiště v Mariánských Lázních patří mezi nejlepší v Evropě, což potvrzuje stabilně velký zájem o ně. Doby, kdy mu na místním hřišti míček málem sežraly krávy, které se dostaly ven ze sousední ohrady, jsou již pryč.

Při večerním vyhlášení výsledů v mariánskolázeňském hotelu Cristal Palace ovšem zdaleka nebyl spokojen jen pořadatel a hráč Boukal. Nejdelším odpalem na osmnácté jamce se například chlubil domácí golfista Stanislav Kopejtko, z žen Eva Filipová ze Štiřína. „Jsem spokojený, počasí vyšlo a hra se mi také dařila. Jen na posledních dvou jamkách jsem udělal zbytečné chyby. Nebýt těch, mohlo být umístění ještě lepší, hodnotil svůj výkon Tomáš Plachý, který skončil ve své kategorii s hendikepem do 36 a zelenými kartami na sedmém místě.