zavřít

Ty to zvládneš.cz - MOTORKÁŘI - SNADNÁ ZRANITELNOSTVýběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Na Bořislavce bude stát umělecké dílo Federika Díaze

Kancelářské a obchodní centrum Bořislavka přinese letos Praze 6 nejen výraznou a světově…

Studium MBA přináší unikátní znalosti i šanci na vyšší plat

Vzdělání je v dnešní době jedním ze stavebních kamenů úspěšného a plnohodnotného života.…

Pořiďte si levně produkty Apple

Značka Apple je pro výjimečné, iPhony mají styl, iMACy dokonalou grafiku, vše se…

Frederic Boulanger
Frederic Boulanger
Autor: Jan Banč

Frederic Boulanger: Digitalizace pomáhá skupině AXA růst

26. srpna 2019, 00:00 - red
Frederic Boulanger
Frederic Boulanger
Autor: Jan Banč
26. srpna 2019, 00:00

Chceme být partnerem našich klientů, který jim pomůže dosáhnout jejich cíle. Podle této strategie tvoříme celý ekosystém, říká Frederic Boulanger, ředitel marketingu a digitalizace skupiny AXA pro Česko a Slovensko

Jak vnímáte digitalizaci?

Patří mezi klíčové faktory našeho růstu. Je však především nástrojem, který nám umožňuje realizovat naši strategii. Tím nejdůležitějším motorem byli a jsou naši lidé. Hospodářské výsledky, které jsme dosáhli v posledních letech, souvisejí se zvýšeným důrazem na potřeby klientů a jejich znalost. To nám právě umožnila digitalizace. Více než 90 procent našich aktivit je v současnosti digitalizováno, z čehož profitují všichni naši stakeholdeři: klienti, naši lidé i skupina AXA.

Jak jste na tom s digitalizací v porovnání s konkurencí?

Profitujeme z toho, že z pohledu tržního podílu jsme v Česku a na Slovensku v pozici vyzyvatele. V zádech přitom máme jednoho z největších poskytovatelů pojištění na světě. To znamená, že se nám daří rychle implementovat nové nástroje a zároveň máme přístup k aktivům a know-how globálního lídra v oblasti pojištění. Neděláme inovace pro inovace.

Nejde nám o to, přijít za každou cenu s něčím novým a překvapivým, ale s něčím, co opravdu vyřeší nějaký problém a bude mít přidanou hodnotu.

V Česku a na Slovensku jako první zveřejňujeme na internetu transparentní zpětnou vazbu klientů v plném rozsahu a bez cenzury. Získáváme, měříme a publikujeme ji v reálném čase. Od zahájení pilotní fáze v roce 2017 ji s námi sdílelo více než 9500 klientů. Jejich zpětná vazba je pro nás podnětem k úpravě našich procesů, produktů a služeb tak, aby vyhovovaly měnícím se potřebám klientů.

Která technologie podle vás nejvíce ovlivní svět pojišťovnictví?

Umělá inteligence. Ale nebude to jednoduché. Pokud chcete využívat umělou inteligenci, musíte mít k dispozici velké množství dat, takže se napřed musíte dostat na určitou úroveň digitalizace.

Postupně tak zapojujeme umělou inteligenci do našich procesů. Do budoucna nám umožní řadu procesů urychlit, zlevnit a zjednodušit. Ačkoliv to tak na první pohled nevypadá, umělá inteligence je hlavně o lidech. Ti díky ní budou mít méně rutinních úkolů. Vzniknou nové příležitosti a pracovní místa, která dříve v pojišťovnictví neexistovala. Vždy jsme potřebovali pojistné matematiky a bude to tak stále, ale spolu s nimi budeme mít vyšší poptávku po specialistech, kteří budou pracovat s daty. Ve výsledku tak dojde k výraznému posunu ve specializacích, které zaměstnanci pojišťoven mají a budou mít.

Digitalizace znamená nižší zátěž pro životní prostředí. Jak moc se tím zabýváte?

Je to pro nás jedna z priorit. V případě přírodních katastrof je to vždy pojišťovna, na kterou se lidé obracejí, když potřebují v těžkých chvílích pomoci. Od toho tady také jsme. Pro obě strany je samozřejmě výhodnější, když k žádné takové katastrofě nedojde nebo ji umíme předvídat, a zmírnit tak její dopady.

Pokud jde o změnu klimatu, debata již není o tom zda, ale kdy. Přírodní katastrofy zpravidla zasáhnou zvláště tvrdě rozvojové země. To bude mít do budoucna obrovský ničivý dopad na ekonomiku a mimo jiné to zvýší migraci obyvatel.

Jedná se o vážné dopady, kterým musíme jako lidstvo společně předejít, protože o čtyři stupně teplejší svět už nebude možné pojistit.

Kromě toho, že jsme pojišťovna, jsme také investor. To nám dává velkou moc, ale také zodpovědnost. Proto jsme se rozhodli přestat investovat do uhelného a tabákového průmyslu. Jen kouření zabije ročně šest milionů lidí, více než všechny válečné konflikty a terorismus dohromady.

Když jsme u kouření, nedávno jsme navázali spolupráci se startupem Adiquit, který pomáhá lidem přestat kouřit. Stal se součástí ekosystému AXA Health Keeper.

To je co?

Digitální platforma, která je zdarma k dispozici každému, kdo chce zlepšit své zdraví a životní styl. Dokáže určit biologický věk a na jeho základě poskytne personifikované rady a tipy. Zaměřuje se na čtyři oblasti: výživa, pohyb, závislosti a duševní zdraví. Máme ověřeno, že právě tipy z oblasti výživy a sportu Čechy zajímají nejvíce. Součástí ekosystému je také startup Adiquit, který pomáhá s odvykáním kouření. Podobnou preventivní platformou je AXA Drive, která pomáhá řidičům jezdit bezpečněji. Zodpovědní řidiči si dokonce mohou vyjezdit slevy na povinném ručení. Jezdit bezpečněji? Být zdravější? Stačí chtít a věřit si. Jak říká náš slogan KNOW YOU CAN. Právě proto se naším ambasadorem stal několikanásobný mistr světa a olympijský medailista ve skifu Ondřej Synek, který během své bohaté sportovní kariéry dokázal, čeho je člověk schopen, když po něčem opravdu touží.


Čtěte také

 Raketa Falcon 9 společnosti SpaceX

SpaceX vyzkouší únikový systém kosmické lodi. Cíleně zničí nosnou raketu

Soukromá americká vesmírná společnost SpaceX dnes chystá ostrou zkoušku nouzového…

před 2 hodinami

 Ilustrace k eseji Proč je i dnes dobré umět se bránit

Esej: Proč je i dnes dobré umět se bránit

Také v aktuálně desáté nejbezpečnější zemi na světě, kterou Česko je, se šikanuje, mlátí,…

před 2 hodinami

 Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček

Revoluce ve volebním systému? Hamáček navrhuje jeden obvod místo čtrnácti

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké…

před 2 hodinami

 Zásobník plynu MND

Komentář: Šmejdi křičí, chyťte šmejda

Na ten telefonát lze jen těžko zapomenout. Podle hlasu volal mladý muž, místy se zajíkal…

před 2 hodinami

 Letiště Karlovy Vary

Přecpaná Ruzyně? Ztrátová regionální letiště cítí jednu z posledních šancí

Těch třiatřicet sytě červených zetorů na promrzlé a opuštěné ploše nejde přehlédnout.…

před 2 hodinami

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Komentáře

Finance
Vrácení daní 2020 - kdy dostanete daňový přeplatek?
Kdy budou pololetní prázdniny v roce 2020?
Zdravotní pojištění u zaměstnance, OSVČ a při práci na dohodu v roce 2020
Fintech a proměna bankovního světa
Nemusíte si náhodou tento rok vyměnit řidičák?
Auta
Němci vyrábí nejméně aut za čtvrt století. Vláda už plánuje…
Škoda už prodává Octavii liftback. Jak si stojí proti konkurenci i Golfu?
Ministr dopravy si maloval dálnice. Hezký obrázek, Vladimíre, ale teď zpátky k domácím úkolům
Hennessey potvrdil 1200 koní pro Corvette C8. Největším oříškem prý bude převodovka a ECU
BMW 320d bude standardně mild-hybrid. Stejný pohon dostanou i modely X3 a X4
Hry pro příležitostné hráče