Developerská konkurence - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Developerská konkurence

, Kateřina Menzelová,
Developerská konkurence
Zdroj: Euro.cz

Realitní společnost ČS

PRAHA (ste) – Realitní společnost České spořitelny (ČS) vstoupila letos koncem června na trh. Vznikla proto, aby se rozšířily služby finanční skupiny ČS a sleduje dvě roviny realitní činnosti. Jde zaprvé o nabídku developerských projektů nového bydlení a zadruhé o klasickou realitní aktivitu.
Během svého působení se firma zapojila již do šesti menších projektů, z nichž každý obsahoval nabídku do padesáti bytů. Tento úspěch si vysvětluje ředitel Realitní společnosti ČS Bedřich Skalický především novinkou nabízeného produktu. Realitní kancelář má sice i banka Raiffeisen, ale ta vstupuje pouze do projektů, které sama financuje. Realitka ČS chce být na bance nezávislá. „Na druhou stranu hodně dělá také značka ČS,“ přiznává Skalický.
Společnost zatím působí pouze na pražském trhu. Do tří let by však chtěla mít dvanáct realitních poboček po celé České republice. Budované pobočky by měly fungovat na bázi franšízového partnerství. Za největší konkurenci považuje Skalický paradoxně samotné developery. „Společnosti jako Skanska, Metrostav, Finep, Central Group si obchod realizují samy. Právě ty musíme přesvědčit, že je pro ně daleko výhodnější obrátit se na nás,“ dodává Skalický.