Dcera je z domu - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Dcera je z domu

, Vadim Fojtík,
Dcera je z domu
Zdroj: Euro.cz

Škoda Holding

PRAHA (foj) – Česká strojírenská jednička, společnost Škoda Holding prodala svoji dceřinou firmu Škoda TS. Novým vlastníkem je skupina Železiaren Podbrezová. Slovenská firma ovládla Škodu TS prostřednictvím svých dcer, ŽĎAS a ŽP Trade Bohemia, které společně získaly sto procent akcií společnosti.
Zúčastněné strany se dohodly, že cenu transakce nebudou zveřejňovat. „Završili jsme první z již avizovaných prodejů šesti výrobních firem skupiny,“ sdělil týdeníku EURO generální ředitel Škody Holding Jiří Zapletal.
ŽĎAS ovládne 75 procent akcií ve Škodě TS, ŽP Trade Bohemia zbytek. Nový vlastník odkoupil i pohledávky skupiny Škoda Holding a Appian Group za prodanou společností. Zároveň převezme i všech jejích 372 zaměstnanců. „Kromě převzetí pracovníků je pro nás důležitá také záruka dalšího rozvoje všech výrobních oborů, které firma má,“ dodal Zapletal.
Obrat společnosti Škoda TS loni dosáhl 631 milionů korun. Na tržbách se ze 44 procent podílely dodávky pro cukrovary, ze sedmnácti vulkanizační lisy pro výrobu pneumatik a z patnácti procent dodávky pro válcovny.
První dceřiná společnost Železiarní Podbrezová, ŽĎAS, vyrábí mimo jiné zařízení pro válcovny a tvářecí stroje. ŽP Trade Bohemia prodává výrobky mateřské firmy na českém trhu.