Datová akvizice - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Datová akvizice

, Ondřej Hergesell,
Datová akvizice
Zdroj: Euro.cz

NextiraOne Czech

PRAHA (oh) – Česká pobočka společnosti NextiraOne začátkem listopadu dokončila akvizi stoprocentního podílu společnosti CORE Computer, jednoho z největších dodavatelů počítačových a datových sítí v Česku. NextiraOne, která se orientuje na budování komunikačních, především hlasových řešení – například kontaktních call center – tak rozšíří své porfolio služeb. „Pro nás to je strategická akvizice. Vzhledem k rychlému vývoji na českém trhu komunikačních řešení jsme hledali různé cesty jak poskytovat zákazníkům komplexní řešení. Proto jsme měli zájem získat společnost se zkušeností v prodeji datových prvků, což CORE Computer splňuje. Oni podnikají v oblasti, do které jsme se chtěli pustit, a zároveň CORE Computer chtěl výhledově směřovat do našeho byznysu. Synergické efekty jsou nasnadě,“ řekl týdeníku EURO ředitel NextiraOne Bohuslav Cempírek.
Hodnotu transakce nechce ani jedna ze stran komentovat, podle Cempírka je cena obvyklá vzhledem k současným standardům na IT trhu. „Mohu jen říci, že součástí transakce nejsou žádná nepeněžní vyrovnání, a že plnění bude probíhat v několika etapách,“ dodává Cempírek. Akvizici finančně zajistí vlastník NextiraOne, nadnárodní společnost Platinum Equity. Samotné vyjednávání obchodu trvalo zhruba šest měsíců, od prvního kontaktu až po uzavření smlouvy uběhl podle Cempírka necelý rok. CORE Computer vykázal za loňský rok obrat 392 milionů korun, NextiraOne o několik desítek milionů více.
Rozšířená společnost ponese název NextiraOne, v první fázi transformace bude CORE Computer představovat jednu z divizí, do budoucna se však počítá s plnou fúzí obou firem.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze