Dánům se v Kladně líbí - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Dánům se v Kladně líbí

, Kateřina Menzelová,
Dánům se v Kladně líbí
Zdroj: Euro.cz

LEGO Production

PRAHA (men) – Kladenský areál firmy LEGO Production, dceřiné společnosti dánského výrobce hraček, se rozšíří na více než dvojnásobek současné plochy. Do října letošního roku Skanska CZ postaví novou administrativní budovu, skladové prostory a výrobní halu. V rozšířeném LEGU by měla být práce pro dalších 350 až 450 lidí.
Objem investice se odhaduje na 300 milionů korun. V současné době se dopracovává projektová dokumentace, výstavba by měla být zahájena počátkem března. Projekt zahrnuje jak rekonstrukci současných objektů, které zabírají plochu dvanácti tisíc metrů čtverečních, tak výstavbu nových hal na sousedním pozemku o výměře šestnácti tisíc metrů čtverečních. Tyto prostory budou sloužit k výrobě marketingových modelů, dárkových sestav a dekorovaných stavebnicových dílů.
První závod za 250 milionů korun otevřela firma LEGO Production v průmyslové zóně u Kladna před třemi roky. V současnosti zaměstnává přes 300 pracovníků. V roce 2001 vykázala společnost tržby 456 milionů korun a čistý zisk 10,7 milionu korun. Hospodářské výsledky za loňský rok dosud nejsou k dispozici.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze