DÁNOVÉ CHTĚJÍ BRITSKÝ BASS - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

DÁNOVÉ CHTĚJÍ BRITSKÝ BASS

, Dagmar Truncová,
DÁNOVÉ CHTĚJÍ BRITSKÝ BASS
Zdroj: Euro.cz

Carlsberg

LONDÝN (Reuters, Dow Jones) – Dánský pivovarnický koncern Carlsberg se chystá převzít pivovarnickou divizi britského koncernu Bass, jejíž součástí je i skupina Pražské pivovary. Zprávu přinesly agentury s odvoláním na dánský tisk. Ten píše, že informaci o další rozehrané partii ve hře o evropský trh piva však odmítli představitelé britské společnosti komentovat. Omezili se pouze na prohlášení, že o tom, jak se připravuje prodej jejich pivovarnické divize, budou informovat koncem května, kdy Bass zároveň uveřejní hospodářské výsledky.

Společnost Carlsberg, světová osmička v oboru, Britům za pivovarnickou divizi údajně nabízí pětadvacet miliard dánských korun (tři miliardy USD). V souboji o druhého největšího výrobce piva v Británii Carlsberg zřejmě zkříží meč s nizozemským Heinekenem coby evropskou jedničkou. Vítěz by mohl být znám už na počátku června, jak sdělil dánský tisk.

Skupina Bass v posledních letech značně rozšiřuje své aktivity v cestovním ruchu, který je mnohem výnosnější než vaření piva.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze