DÁL BEZ DOLEŽALA - Euro.cz

Přihlášení

DÁL BEZ DOLEŽALA

, (red),
DÁL BEZ DOLEŽALA
Zdroj: Euro.cz

Paramo

PARDUBICE (ČTK) – Společnost Paramo má nového ředitele. Josefa Doležala v této funkci vystřídal Martin Borovička (34), který dříve působil jako generální ředitel firmy Lafarge Colbet Liberec. Borovička si z Liberce do Pardubic přivedl i svého finančního ředitele Jiřího Perka, který ve funkci ekonomického ředitele Parama nahradil Tomáše Prokopa.

Doležal by již v Paramu pracovat neměl, odešel také z jeho představenstva. Místo předsedy představenstva pak opustil i zástupce Fondu národního majetku Vladislav Raška. V představenstvu naopak nově působí Perk a Borovička. „Místopředsedou představenstva je Václav Přibyl, předseda zatím zvolen nebyl, řekl Tomáš Zikmund, mluvčí Unipetrolu, který je novým majoritním vlastníkem Parama.

Prokopovi podle jeho slov nabídlo nové vedení další spolupráci v oblasti ekonomických analýz, rozborů a studií. Bývalý ekonomický ředitel nabídku pravděpodobně přijme.

Personální změny souvisejí s prodejem 70,87 procenta akcií rafinérie, které byly do závěru roku 2000 v držení Fondu národního majetku.

Paramo zakončilo loňské třetí čtvrtletí ztrátou téměř 148,4 milionu korun, zatímco ve stejném období 1999 vykázalo hrubý zisk 92,4 milionu korun. Tržby firmy meziročně stouply téměř na 4,66 miliardy korun z předloňských 3,2 miliardy korun.

Diskuze