Cože? Ovečkin a Crosby! - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Cože? Ovečkin a Crosby!

, Jakub Nachtigal,
Cože? Ovečkin a Crosby!
Zdroj: Euro.cz

Zámořští hokejoví odborníci se nechali ovlivnit módou

O složení nejlepších útočných řad v historii americko-kanadské NHL hlasovalo více než čtyři sta tisíc návštěvníků SportsNation, sekce internetových stránek ESPN.com. Respondentům ankety nazvané „Top Line of All Time” (výsledky ankety na: http://sports.espn.go.com/nhl/toplines/) pomohli při výběru hokejoví experti, kteří jim nabídli padesát jmen údajně nejslavnějších útočníků, z nichž fanoušci měli nominovat čtyři útočné formace. V této padesátce se vedle hokejových legend (jmenujme například Maria Lemieuxa, Wayna Gretzkého nebo Gordieho Howa, jediným nominovaným Čechem byl Jaromír Jágr) objevili v současné době superpopulární mladíci Ovečkin a Crosby. Na jejich úkor naopak mezi nominovanými chyběli třeba nedoceňovaný kanonýr Cam Neely nebo pojem, jakým je již Joe Sakic. Crosby s Ovečkinem navíc v individuálních výsledcích ankety obsadili lichotivé čtrnácté, respektive patnácté místo, a umístili se tak před opravdovými legendami světového hokeje Jeanem Beliveau či Jarrim Kurrim.
I ti nejmladší Američané, kteří Kurriho, natož Beliveaua, v akci vidět nemohli, dobře vědí, že Ovečkin s Corsbym nedokázali ani píď toho, co jejich stařší kolegové. Přesto není skvělé umístění mladíků, kteří dosud v play-off dohromady neodehráli ani minutu, ničím nečekaným. Američané si z podobných anket rádi střílejí, a tak se například nedávno do diváckého All-Star výběru málem dostal obránce Vancouveru Rory Fitzpatrick, který letos v 56 zápasech dal jediný gól a na pouhé dva přihrál. Týden před uzávěrkou hlasování však NHL údajně přestala počítat nově příchozí hlasy na jeho konto.
Úspěch mladých hokejistů ale není způsoben pouze nějakými legráckami. Zámořští fanoušci sympaťáka Crosbyho a rychlíka Ovečkina prostě milují a hlasovat pro ně budou s úplně vážnou tváří. Otázkou však je, proč je experti do ankety nominovali. I oni jsou lidé, a proto i oni mají mezi současnými vycházejícími hvězdami své favority, což přímo dokazuje i volba sloupkaře magazínu ESPN E. J. Hradeka, který Crobyho postavil vedle Lemieuxa a Gretzkého do své Top Line of All Time. Nepotřeboval se však Hradek jen zviditelnit? Člověk, jenž o hokeji píše od roku 1989, kdy nastoupil do Hockey Illustrated, si určitě nemyslí, že devatenáctiletý hráč může patřit do nejlepší útočné řady historie NHL. Svou volbou však na svou stranu získal nespočet Crosbyho obdivovatelů.
Stejně účelová je patrně i sama nominace současných hvězd. Nominací „módních“ hráčů si experti zaručili, že se jejich anketa dostane do řečí. Ovečkin® a Crosby™ jsou pro ně totiž nejlepší reklamou. Zaplatili za to však dost vysokou cenu: tematicky velmi zajímavá anketa tím ztratila váhu.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze