COKAFE bistro & coffee bar

26. června 2017, 00:00 - Klára Donathová
26. června 2017, 00:00

Absolutní pohoda, dobře připravená káva a barevné zábavné jídlo v krásném moderním prostředí

COKAFE se postupně vypracovává k novým a novým metám a každá z kaváren je lepší než ta předchozí. Loni bodoval v našem žebříčku espreso bar stejného názvu v centru Ostravy, letos je to ani ne rok otevřené bistro s coffee barem, které je pro mě esencí pohody. Pro kávu a něco dobrého se tentokrát musíte vypravit ještě o něco dál, na porubský bulvár Hlavní ulice. Před kavárnou můžete posedět na zahrádce do ulice prakticky zastíněné markýzou s logem podniku. Uvnitř se sice neopálíte, ale zato si tam příjemně posedíte a nebude vám horko.

Interiér je designově čistý, světlý, krásný a promyšlený od lampiček na stolech po černé spáry mezi bílými obkládačkami nad barem. Je to kavárna moderního střihu, ale nevypadá stejně jako všechny ostatní. Ano, i tady můžete posedět u velkého společného stolu, ale nikoli na židlích vyřazených ze školy, a navíc tu mají malé stolky pro dva podél zdi, takže stojíte-li o soukromí, dostanete ho.

Od časného rána tu také vedle kávy dostanete snídani v podobě vajec do skla, populárního avokádového toastu nebo třeba domácího pečeného müsli. A k tomu všemu ještě báječný křupavý zapečený sendvič croque madame se šunkou a sýrem a sázeným vejcem navrch. Právě kuchyně odlišuje porubské COKAFE od toho v centru v Poštovní ulici. Tady se totiž doopravdy vaří. Přes týden je nabídka relativně stručná, ale na kavárnu víc než dostatečná, o víkendu však kuchyně i kavárna ožijí brunchem a podávají se tu dobroty z celého světa. Někdy je na řadě Francie, jindy Mexiko nebo Thajsko. O víkendu to v COKAFE opravdu žije a spojení skvělé kávy, dobrého jídla a mimořádně milého personálu dokáže volné dny dotáhnout k dokonalosti. Po celý týden jsou k dispozici sladkosti, které si můžete vybrat očima na barovém pultu. Doporučit musím dobře trefený krémový cheesecake a vláčné skořicové šneky.

Co se kávy týče, na mlýnku bývají výběrové kávy z různých světových pražíren. Připraví vám tu vše, od espresa přes cortado, kávu filtrovanou na Hariu V60 po irskou kávu. Se vší péčí a podle aktuálních pravidel. A k tomu i originální kávové drinky. Upřímně řečeno, COKAFE bistro & coffee bar je jedním z míst, které Ostravě můžeme závidět. Anebo si tam místo závisti můžeme zajet a užít si to.

COKAFE bistro & coffee bar ? Hlavní třída 679/116, Ostrava-Poruba

? t: 606 136 135 ? e: info@cokafe.com ? www.cokafe.com

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Syndrom nemocných domů (6)
Na co nezapomenout v daňovém přiznání: Přehled daňových slev II.
Nestíháte podat daňové přiznání v termínu? Nechte si prodloužit lhůtu!
Vliv různých výdělků na výši důchodu
Na co nezapomenout v daňovém přiznání: Přehled daňových slev I.
Auta
První neoficiální fotky ukazují, jak bude vypadat…
Filtry pevných částic (DPF) v ojetinách: Kde se vzaly a jaké jsou jejich typy
SUV Lotus dostane platformu od Volva. Má se začít Porsche Macan bát?
Samořiditelné auto poprvé zabilo člověka. Uber projekt pozastavil
Volkswagen poprvé ukázal svůj elektrický speciál I.D. R pro Pikes Peak
Technologie
I vaše obec může od EU získat 380 000 Kč na bezplatnou Wi-Fi
Je šance, že vyjde původní Duke Nukem Forever z roku 2001
Pošta pro Windows 10 nejen na klasickém počítači stojí za houby [komentář]
DXR: Microsoft přináší do herní grafiky nad DirectX vykreslování ray tracingem
Upgrade Windows 10 loni blokoval počítače průměrně 82 minut. Teď to bude 30 minut
Hry pro příležitostné hráče