zavřít

Ty to zvládneš.cz - MOTORKÁŘI - SNADNÁ ZRANITELNOSTVýběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Británie představí na EXPO 2020 interaktivní Pavilon poezie

Britský pavilon se na světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji stane místem, z něhož…

Rozhovor: K čemu je dobré vzdělání LL.M. a MBA?

Tituly MBA či LL.M. za jménem poutají pozornost. Absolvováním profesního vzdělání si…

Vybíráte vysokozdvižné vozíky? Prověřte si, jak je to s jejich servisem

Dobré zařízení nestačí. U manipulační techniky to platí rovněž. Důležitý je i kompletní…

Co strany slibují

09. prosince 2019, 00:00 -
09. prosince 2019, 00:00

BREXIT Konzervativci Ratifikují Jonhsonovu smlouvu o vystoupení z EU před 31.1.2020. Dojednají zónu volného obchodu s EU do 31.12. 2020. Prosadí, že do tří let bude 80 procent obchodu kryto dohodami o volném obchodu.

Labouristé Dojednají novou dohodu s EU, zajistí jednotný celní režim v celém Spojeném království (tedy opak Johnsonovy „irské“ pojistky). Takto vyjednanou dohodu předloží v referendu, kdy druhou možností je setrvání v EU. Jeremy Corbyn sám zůstane v referendu neutrální.

Liberální demokraté Zruší brexit odvoláním článku 50 Smlouvy o EU. Pokud nebudou ve vládě, budou tlačit na vypsání druhého referenda. Uspořené výdaje na brexit, údajných 50 miliard liber, navrhují použít na sociální služby.

zdravotnictví

Konzervativci Najmou 50 tisíc zdravotních sester, část ze zahraničí; znovu zavedou stipendia pro studující sestry. Do výstavby nemocnic investují 2,7 miliardy liber. Sociální péči podpoří posílením rozpočtů místních úřadů o miliardu liber ročně.

Labouristé Chtějí zvyšovat výdaje do zdravotnictví v průměru o 4,3 procenta ročně. Do podpory duševního zdraví investují 1,6 miliardy liber ročně navíc. Zubní prohlídky budou zadarmo.

Liberální demokraté Prosadí, aby duševnímu zdraví byla přikládána stejná vážnost jako jiným oborům. Zajistí dostatek rodinných lékařů do roku 2025.

ekonomika a daně

Konzervativci Zvýší investice do infrastruktury do roku 2021 o 13,8 miliardy liber (prostřednictvím zmírnění fiskálních pravidel, která nebudou započítávat půjčky pro infrastrukturní projekty do limitu zadluženosti). Zavazují se nezvyšovat příjmovou daň, sazby sociálního pojištění a DPH. Zvýší minimální hranici pro odvody sociálního pojištění na 9500 liber (příjem pod touto hranicí je osvobozen).

Labouristé Znárodní síťové podniky včetně železnic, vodáren a kanalizací, pošty a energetiky; to bude platit i pro součást telekomunikační skupiny BT Openreach, která bude poskytovat rychlý širokopásmový internet zdarma. Nadnárodní společnosti budou zdaňovány podle tržeb a zaměstnanosti v Británii. Horních pět procent Britů s příjmem nad 80 tisíc liber ročně bude u částek nad tuto hranici platit vyšší sazbu příjmové daně 45 procent.

Liberální demokraté Plánují jednoprocentní zvýšení sazeb daně z příjmů pro financování zdravotní a sociální péče.

Investují 130 miliard liber do infrastruktury a škol. Sazba korporátní daně stoupne o jedno procento na 20 procent.

školství

Konzervativci Přidají jednu miliardu liber ročně na podporu školek. Navíc přidají 14 miliard liber do roku 2023 do škol. Slibují revizi (snížení) úrokových sazeb u studentských půjček.

Labouristé Zruší školné na univerzitách (dnes 9250 liber ročně). Založí National Educational Service pro celoživotní vzdělávání (nárok na šest let školení bezplatně). Zavedou DPH na školné na soukromých školách.

Liberální demokraté Slibují jesle zadarmo už od devíti měsíců věku. Hodlají poskytnout deset tisíc liber pro každého na vzdělávání dospělých (účelová individuální dotace na platbu školení a rekvalifikačních kurzů). Přivedou 20 tisíc nových učitelů do škol jako součást dodatečného posílení rozpočtu školství o deset miliard ročně.

energetika a životní prostředí

Konzervativci Jejich cílem je dosažení uhlíkové neutrality Británie do roku 2050. Investují 6,3 miliardy liber do energetických úspor v oblasti bydlení. Prosadí zákaz vývozu plastového odpadu do rozvojových zemí (mimo OECD).

Labouristé Založí Green Transformation Fund, který investuje až 250 miliard liber do ekologizace dopravy, obnovitelných a nízko emisních zdrojů, rekultivace, obnovy ekosystémů a podpory biodiverzity.

Plánují, že v roce 2030 by mělo být téměř 90 procent elektřiny a 50 procent tepla vyráběno z obnovitelných a nízko emisních zdrojů.

V roce 2030 by chtěli 100 procent prodejů aut v elektřině. Chtějí do uhlíkové stopy započítávat i dovezené emise.

Liberální demokraté Jejich cílem je vyrobit 80 procent elektřiny z obnovitelných zdrojů do roku 2030. Energetické úspory v zateplování a nízkoemisním vytápění bytů podpoří do roku 2023 šesti miliardami liber. Portfolia penzijních fondů musejí „zezelenat“ tak, aby odpovídala pařížské klimatické dohodě. Prosadí zákaz těžby zemního plynu frakováním.

bydlení

Konzervativci Chtějí postavit nejméně jeden milion bytů do roku 2024. Prosadí zákaz výpovědi z nájemního bytu bez udání řádného důvodu. Zavedou tříprocentní přirážku při nákupu domů cizinci.

Labouristé Zdaní nákup bytových domů zahraničními firmami, zavedou předkupní právo pro domácí zájemce o nové byty. Zamýšlejí vybudovat obecní a sociálních byty - 150 tisíc ročně do roku 2024. Liberální demokraté Plánují výstavbu nejméně 100 tisíc dostupných nájemních bytů ročně; celková bytová výstavba bude 300 tisíc bytů ročně. Povolí navýšení municipální daně z nemovitostí až na pětinásobek v případě nákupu druhých bytů. Umožní splátkový prodej dostupných bytů pro jejich nájemníky po 30 letech.

imigrační pravidla

Konzervativci Zavedou bodový systém pracovních víz preferující kvalifikované uchazeče. Občané EU dosáhnou na sociální dávky (podpory v nezaměstnanosti, dětské přídavky, atd.) až po pěti letech. Provedou zrychlení procedury pro lékaře a sestry s pracovní nabídkou od NHS.

Labouristé V případě brexitu chtějí symetrická práva pro občany EU i Británie. Imigrační politika bude akcentovat lidská práva a preferovat kvalifikované uchazeče v nedostatkových oborech ve veřejném sektoru. Zruší deportace rodinných příslušníků a požadavky na minimální příjem, které brání slučování rodin.

Liberální demokraté Zachovají svobodu pohybu v EU. Zavedou „soucitný“ přistěhovalecký systém místo nepřátelského. Zruší požadavky na minimální příjem pro partnera v případě slučování.

ZDROJ: BLOOMBERG


Čtěte také

 Americký prezident Donald Trump

Impeachment je jako občanská válka, povede k rozdělení země, varuje Trumpův obhájce

Ústavní žaloba, kterou proti americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi vznesla demokraty…

před 2 hodinami

Události  Koronavirem bylo nakaženo už přes 4000 lidí

Koronavirus zabil v Číně už 106 lidí, dostal se i do Německa

Na nový koronavirus v Číně zemřelo už 106 lidí a na 4500 osob je jím v této zemi nakaženo…

před 3 hodinami

Kryptoměny  Šéf francouzské centrální banky François Villeroy de Galhau

Guvernér francouzské centrální banky: Kryptoměny ano, ale jen v rukou státu

Šéf francouzské centrální banky François Villeroy de Galhau uznal užitečnost digitálních…

před 4 hodinami

Události  Cestující v Číně, ilustrační foto

Glosa: Koronavirus řádí v Číně. CzechTourism si mne ruce a očekává příval turistů

Na to, že k Číně přistupujeme pragmaticky, jsme si již zvykli. Slova ředitele státní…

před 4 hodinami

Ilustrační foto

Drážní bianco. Manažeři Českých drah otálejí s podpisem prázdných směnek

Několik českých bank se podle zdrojů týdeníku Euro už dlouhé měsíce marně pokouší dohnat…

před 10 hodinami

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Komentáře

Finance
Kdy si budete muset v roce 2020 doplatit zdravotní pojištění z vlastní kapsy?
Kalendář státních svátků 2020, kdy budou mít obchody zavřeno?
Sleva na manželku (manžela) 5x jinak
Termín pro odevzdání daňového přiznání: v roce 2020?
Lze požadovat odškodné při havárii vozidel MHD?
Auta
BMW M340d xDrive se vyzradilo předčasným únikem. A to hned…
Koronavirus zasahuje i automobilky. Stahují zaměstnance z Číny
Nové Caddy a Caddy Cargo se představí už v únoru
Chytré dálnice jsou nebezpečné, zjistili Britové. Zahynulo na nich už 38 lidí
Kvíz: Poznáte správně modely aut z těchto detailů?
Hry pro příležitostné hráče