Citáty týdne

28. srpna 2017, 00:00 -
28. srpna 2017, 00:00

„Stojím za svým mužem – za oběma.“ Americká ministryně dopravy Elaine Chaová se na poslední tiskovce necítila po boku prezidenta Trumpa zrovna komfortně. Její zákonitý manžel Mitch McConnell, vůdce republikánské většiny v Senátu, si nedávno dovolil jejího šéfa zkritizovat a ten ho za to po trumpovsku nelítostně „ztweetoval“. Copak má potom chudák ženská říkat?

„Jestli chtějí oficiální omluvu, tak se omlouvám, se omlouvám, se omlouvám.“ Mistr světa na stovce Justin Gatlin se veřejně omluvil za své dopingové prohřešky. Od chlápka, který v roce 2006 tvrdil, že se stal obětí sabotáže a zakázanou látku mu do těla vetřel masér, to zní jako slovo boží.

„Já nepotřebuju žádná další fakta krom toho, že policie to udělala po roce a půl vyšetřování před volbami.“ V civilizovaném světě nebývá časté, aby se ministr spravedlnosti postavil otevřeně na stranu podezřelých. Výjimkou je Robert Pelikán z ANO, když tvrdí, že policie záměrně ovlivňuje volby vyšetřováním Čapího hnízda. Už se těšíme na první povolební lekci, která se bude jmenovat: Obžaloba coby součást obhajoby.

„Mlčení znamená souhlas.“ Spisovatel Jiří Padevět glosoval fakt, že prezident Miloš Zeman neprolomil několikatýdenní mlčení ani 21. srpna, kdy si Česko připomínalo začátek okupace sovětskými vojsky. Holt, když se chcete jet za pár týdnů lísat do Ruska, musíte držet hubu.

„Dobře, tedy velmi dobře, tedy sbohem.“ Šéf katalánských policistů Josep Lluís Trapero zaujal kromě dopadení atentátníka z Barcelony také lehkým zmatkem na tiskové konferenci. Směsí katalánštiny a španělštiny se tam loučil s novináři, kteří z tiskovky odešli na protest proti tomu, že mluvil katalánsky, a ne španělsky.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
3 tipy, jak si snížit daňovou povinnost ještě do konce roku
Kdy potřebujete výpis z katastru nemovitostí?
Kdy se (ne)vyplatí pracovat při exekuci?
Test: která navigace do auta je ta nejlepší
Co je dobré vědět o dobrovolném důchodovém pojištění?
Auta
Sedm ojetých aut, která se vám rozbijí už cestou z bazaru
Největší riziko smrtelné nehody vám hrozí při cestování v Libérii. Nejmenší na Maledivách
„Vodíková“ dobíjecí stanice s prezentací vozidel Zebra
Nejprodávanější značky aut na světě: Vede Toyota, nejvíc roste Mitsubishi a Lada
Modernizace pro UAZ Profi
Technologie
Spojení Vodafonu a UPC není jisté. Evropská komise zahájila vyšetřování
Vyšel Firefox 64. Umožňuje hromadně pracovat s panely
Instagram teď můžete používat pro hlasové zprávy jako vysílačku
Registry dlužníků: Jaké existují a co všechno o vás ví?
Poznámkový blok standardně ukládá v UTF-8 a podporuje nové zkratky [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče